Andrea Rucká je novou starostkou Opařan. Do voleb nešla s ambicemi být první ženou této obce, přesto se jí stala. „V nové funkci se cítím dobře a těším se na realizaci různých akcí,“ prozradila. Zaměří se na získávání dotací a úpravu veřejných prostranství.

PLÁNY DO BUDOUCNA
„Pálí nás neexistence územních studií, které budeme muset rozhýbat, abychom podpořili rozvoj obce a možnosti nové výstavby,“ zmínila nová starostka, která také cílí na opravu tělocvičny základní školy. „Ve chvíli, kdy na střeše leží sníh, tak je ta budova v havarijním stavu, obáváme se o trvanlivost konstrukcí,“ vyjádřila se. Způsobů, jak tuto situaci vyřešit, je podle ní více. V úvahu připadá i výstavba multifunkčního zařízení, které by místní využili při konání kulturních akcí. „Všechno je v jednání,“ dodala Andrea Rucká.

REALIZACE PROJEKTŮ
Opařanští také brzy začnou s opravou a výstavbou chodníků. Nová starostka zmínila, že tyto projekty jsou dílem předchozího vedení. „Dále chceme opravit kapličky a hřbitovní zdi,“ vyjmenovala.

Chystá se také už dříve projekčně připravená stavba čistírny odpadních vod a vybudování kanalizace v místní části Podboří. Jedná se o nejvyšší výdaj v návrhu rozpočtu Opařan na příští rok. „Máme projekt a stavební povolení, rádi bychom požádali o dotaci. Pokud vše půjde dobře, realizace začne v druhém pololetí příštího roku,“ upřesnila starostka Opařan. O dotaci na čistírnu obec kdysi žádala neúspěšně. „Teď ten projekt rozdělujeme a budeme se snažit o realizaci po etapách,“ popsala.

V novém rozpočtu se nezapomíná ani na hřiště v Nových Dvorech. Tato vesnice má zatím jen necertifikované hřiště. „Rádi bychom z něj udělali lepší místo pro volnočasové aktivity dětí,“ zakončila Andrea Rucká.