Dobrovolně se vzdal vázanky, již dostal k první promoci. Modrá kravata s obrázky teď patří do Kabelkového veletrhu.
„Jestli si dobře pamatuji, tak jsem ji dostal  v roce 1992 od svého strýce. Nosil  jsem  ji  hlavně ke světlým košilím. Kravat mám docela dost, tak dvacet třicet, mívám vlny, kdy mám některé více a jiné méně  oblíbené," říká o svém vztahu k vázankám.
Mezi starostovy oblíbené barvy oblečení patří modrá i červená, a tak se objevují nejen na kravatách. Najde se mezi nimi ale i žlutá. Tu si pak uváže i na světle modrou košili, čím vyjádří svou sounáležitost se Sezimovým Ústím, které má tyto dvě barvy ve svém znaku města.

„Řekl jsem si, že při některých příležitostech tím mohu vyjádřit svou příslušnost k obci ," upřesnil starosta, jenž v Sezimově Ústí žije od první chvíle narození.
Většina z jeho sbírky kravat je darovaná, ani jednu nemá s pejsky nebo Křemílky, z čehož je patrné, že obrázkové moc nemusí. Nikdy totiž neinklinoval, a stále neinklinuje, k výstřednostem. „Nikdy jsem k extravagantnímu oblečení neinklinoval , mám raději konzervativní a rád se oblékám vhodně k daným příležitostem," říká  s tím, že nerad někde vyčnívá.
Než pro náš veletrh tu pravou vybral, všechny si doma rozložil a přemýšlel, se kterou se rozloučí a která mu ani neudělá ostudu. Jak říká, dbal, aby nebyla „moc unavená", když má pomáhat.

I jeho vázanka si bude hledat 2. září při veletrhu v českobudějovickém IGY nového majitele. Výtěžek z prodeje kravat, šátků i kabelek pak stejně jako v loňském roce poslouží talentovaným dětem.
Pokud budete chtít starostu Martina Doležala následovat, můžete nám do sbírky přispět svým kouskem.
Jedno sběrné místo máme v redakci, druhé v bechyňském kulturním domě. Nezapomeňte k darované kabelce nebo kravatě přidat váš kontakt, abychom vás mohli zařadit do slosování o zajímavé ceny.