Vrchní strážník hlubocké městské policie Karel Hubinger v pátek rezignoval. Deníku to řekl starosta Tomáš Jirsa. „Předal svému nadřízenému rezignaci. Zřejmě chtěl předejít tomu, aby ho v pondělí odvolalo zastupitelstvo,“ potvrdil Jirsa. Samotný Hubinger to popírá. „Máte špatnou informaci,“ reagoval.

Srpnová soulož s uklízečkou v kanceláři během polední pauzy zřejmě není jediným prohřeškem proti dobrým mravům, kterých se ve funkci dopustil. Deník získal svědectví čtyř zdrojů o poklesku před dvěma či třemi lety.
„Opakovaně onanoval na služebně a ženské z úřadu se na něj dívaly z okna. Je to nechutné. Jestli tam teď souložil, je mi jedno, ale vadí mi, pokud to všichni kryjí,“ popsal zastupitel Václav Irovský (Volba pro město).

Vrchní strážník označuje toto tvrzení za pomluvu. Na dotaz, zda je informace vymyšlená, však odpovědět nechtěl. „Jestli mě někdo při něčem takovém viděl, tak je to jeho problém,“ reagoval Hubinger. Irovského výpověď naopak potvrzují tři ze čtyř hlubockých strážníků, které Deník během víkendu kontaktoval. Pro úplnost je nutné dodat, že jeden z nich už od konce roku u městské policie nepracuje. „Nedokážete si představit, jak nám tenkrát bylo. Drželo se to tu minimálně rok. Když jsme stáli někde u přechodu, tak na nás lidé ukazovali vulgární gesta rukou. Problém je v tom, že to nepadá na jednoho člověka, ale na celou organizaci,“ popsali strážníci.

Hubinger od samého počátku tvrdí, že zveřejnění případu je pomstou bývalého podřízeného, se kterým se dostal do sporu kvůli opakovanému porušování pracovních povinností. Jakých konkrétně však odmítá říct. „Jsem vázaný mlčenlivostí vůči zaměstnavateli. Co se tohoto týče, tak pouze prohlašuji, že mám všechno zdokumentované a vyfocené a veškeré tyhle věci zveřejním tehdy, pokud se to bude řešit a budu zproštěn činnosti,“ zdůvodnil Karel Hubinger.

Ostatní strážníci vnímají situaci naprosto rozdílně. Svého někdejšího kolegy se zastávají a naopak tvrdí, že obětí pomsty je v tomto případě právě on.
Podle nich proto, že si dovolil Hubingera za jeho chování veřejně kritizovat. „Když jsme měli poradu, tak jsem mu to onanování i soulož na služebně vyčetl. Řekl jsem mu, že ta ostuda padá na všechny strážníky, a přitom ji dělá pouze on. Odpověděl mi, že také nejsem bez viny. Od té doby po mně začal dupat. Skončilo to tím, že jsem byl nucen na konci prosince podepsat výpověď,“ popsal svou verzi události pětatřicetiletý muž.

Není to msta

Jeho jméno redakce zná, ale nebude jej v této souvislosti zveřejňovat. Jak zdroj dále dodává, kdyby se chtěl Hubingerovi nějak mstít, udělal by to už dávno a jinými způsoby.
Aktuálním stavem městské policie se bude dnes od 17 hodin zabývat i hlubocké zastupitelstvo.
Redakce Deníku má k dispozici prohlášení, které mají údajně zastupitelé před jednáním obdržet. Jsou pod ním podepsáni dva strážníci, kteří se oficiálně svého nadřízeného zastávají. Za hlavního viníka celé události označují právě odvolaného kolegu.

Prohlášení
„Nepřejeme si, aby náš šéf ve své funkci skončil. Nikdy vůči nám nebyl nespravedlivý, s každým problémem nám pomohl a své povinnosti si řádně plnil. Na nedostatky nás vždy nejprve upozornil, a teprve když jich bylo více nebo byly závažnější, potom z nich teprve vyvozoval závěry a podklady předával svému nadřízenému,“ je zde mimo jiné napsáno.Jeden z hlubockých strážníků ovšem včera Deníku potvrdil, že podepsal tento dokument pod určitým nátlakem. Jeho autorem je prý sám Karel Hubinger.

Ten existenci prohlášení sice přiznává, důrazně však popírá tvrzení, že by podřízené k podpisu nutil a hrozil jim, že přijdou o zaměstnání. „Nikomu jsem takhle určitě nevyhrožoval. A tohle prohlášení nebyl můj nápad. Předal jsem ho svému nadřízenému a co on s ním udělá nebo udělal, to já nevím,“ vysvětlil Hubinger.
Nad chováním vrchního strážníka nechápavě kroutí hlavou i obyvatelé města. Například důchodkyně Věra Beritová jej srovnává s případem pražského strážníka, který točil pornografii ve svém soukromí.
„Tím, že tady byla použita uniforma a stalo se to na služebně, je to víc dehonestující. Přesto se však domnívám, že se skutečně může jednat o pomstu podřízených,“ řekla hlubocká seniorka Věra Beritová.