Charitativní projekt Srdce na dlaních, který měl za cíl pomoci čtyřem vážně nemocným dětem z Táborska, už je minulostí. I přes nepřízeň počasí se zúčastnilo tři sta návštěvníků a podařilo se vybrat úctyhodných 160 tisíc korun.

V sobotu 1. září začal den všech, kteří mají srdce na dlaních, sportovními aktivitami, jako jsou zumba, tabata nebo trx. Znavené sportovce poté probudil koncert Lenky Dusilové, Peshaty a mnoha dalších. Vydanou energii návštěvníci doplnili z delikates, mezi nimiž nechyběly voňavé halušky s bryndzou nebo pečené sele.

Pořadatelka Alena Černá zdůraznila, že velké díky patří Martinu Křivánkovi a Petru Rataji, bez kterých by celá akce nemohla být realizovaná. Poděkovala také všem sponzorům a lidem, kteří pomohli v zákulisí. Zmínila, že ačkoliv projekt plánovali dlouho dopředu, nešlo vše podle jejich představ. „Chtěli jsme, aby návštěvníci odcházeli s dobrým pocitem z toho, že pomohli, zároveň se dobře bavili a odreagovali se,“ popsala Alena Černá. Byla si vědoma toho, že všechno nemusí vyjít, jak má. „Nikdo z nás ale nepočítal s totálním zhroucením plánu. Skoro roční přípravy najednou neznamenaly nic. Byla jsem si jistá, že až vylezeme na pódium při slavnostním předáním vybrané částky, tak nás účastníci minimálně ukamenují,“ zmínila pořadatelka s tím, že například cyklistické závody museli úplně zrušit kvůli nepřízni počasí.

„Poté jsme však zjistili, že celá akce dosáhla cíle, který jsme si stanovili. Cíle společně jít po jedné cestě a co nejvíce pomoci lidem, kteří pomoc potřebují,“ dodala Alena Černá. „Ještě teď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu, jak pozitivní energie ze všech, co stáli pod pódiem, šla k nám nahoru. V tu chvíli jsme věděli, že na všechny vzniklé problémy nejsme sami. Že je nás tam přibližně tři sta a tolik lidí pohromadě si s pár problémy lehce poradí,“ pokračuje Alena Černá.

Všichni účastníci se poté přesunuli do stanu, kapely kvůli průtrži mračen rozložily věci na zem, a návštěvníci se bavili až do ranních hodin. Výtěžek pořadatelé věnovali na pomoc nevidomému Tomíkovi, postiženého atrofií zrakového nervu, a Karolínce, Klárce a Míše, které trpí dětskou mozkovou obrnou.