Chýnov:• V letošním roce se přišlo do sportovního areálu vykoupat méně lidí než obvykle. Hlavně vinou špatného počasí.
• Investice do koupaliště v příští sezoně město neplánuje. Letos pořídilo nové brouzdaliště.
• Bazén je stále otevřený veřejnosti, za vstup tady nic neplatíte. Sportovní areál je v provozu celoročně.

Planá nad Lužnicí:• V Plané nad Lužnicí bude sportoviště Za Řekou fungovat do poloviny září.
• Návštěvnost a ztráty či zisk nemá ještě provozovatel, tedy město, spočítané.
• Každoročně se ale dostane do červených čísel, ani letošek nebude kvůli počasí výjimkou.

Turovec:• Koupací sezona vodní nádrže trvá podle počasí od června do září.
• Denní provoz je od 8 hodin do 21 hodin.
• Do konce roku by měla být u vodní nádrže postavena nová buňka.
• Cena za vstup do areálu je čtyřicet korun za den, děti do šesti let mají vstup zdarma.

Mladá Vožice:• Parné léto u městského bazénu budou lidé trávit příští sezonu.
• Součástí koupaliště budou také dva altány. V jednom z nich bude sociální zázemí a převlékárna, ve druhém filtrace. Součástí projektu je i brouzdaliště pro děti.
• Venkovní bazén má termín na konci října tohoto roku.
• Na stavbu za 14 milionů korun získalo město dotaci 11 milionů.

Táborští zavřeli venkovní bazén s prvním školním dnem. O prázdninách sem zavítala maximálně třetina lidí běžného stavu. „Je to nejhorší sezona za posledních deset let," shrnul jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábor Michal Véle, která bazén spravují. Dodal, že provoz je ztrátový v každém případě.

Ztráta přes sto tisíc

Bechyňští už předběžně vědí, že jejich ztráta bude minimálně sto tisíc korun. Ani tady se už nevykoupete. „Jsme na tom stejně jako všude jinde. Skončili jsme s propadem," potvrdil jednatel společnosti Bytenes Miroslav Král s tím, že koupaliště funguje od velké rekonstrukce asi deset let a za tu dobu byla pouze jedna sezona zisková. Tato ale patří k těm nejhorším. „Bytenes platí například obsluhu bazénu, chemii či kontroly z hygieny, město elektriku a vodu. Za nás jsme ve ztrátě asi sto tisíc korun a k tomu se musí přičíst ještě výdaje města," vysvětlil Miroslav Král, jak financování funguje. Podotkl, že rozdíl mezi příjmy a výdaji pak město Bytenesu dorovná.

Jako první přestali doufat v lepší počasí Soběslavští. Koupaliště zavřeli už 10. srpna. Správce Josef Šustr sdělil, že oproti loňsku byla návštěvnost ani ne poloviční. „Loni jsme měli 35 tisíc návštěvníků. Letos ani ne 16 tisíc. Přesná čísla nemám ještě v ruce ale tipuji, že půjdeme určitě do mínusu," zhodnotil.

Budou doplácet

Na provoz venkovního koupaliště mají v Soběslavi vyčleněných šest set tisíc korun. Loni se dostalo do plusu téměř o čtyři sta tisíc, v roce 2011 a 2012 se zase dvě stě tisíc doplácelo. „Co se týká počasí, tak to byla nejhorší sezona," ztotožňuje se s míněním svých kolegů Josef Šustr.

Před měsícem a půl mohli nejen Sezimovoústečtí prvně zavítat do zdejšího biotopu v areálu Pohoda. Ten je stále otevřený. „Zavření koupaliště máme v plánu na konec září, ale ještě uvidíme podle počasí," říká správce areálu Aleš Přikryl. Za několik týdnů fungování navštívilo biotop asi pět a půl tisíce lidí. Zda přírodní koupaliště bude vydělávat, říci zatím nelze. „Jedeme stále na zkušební provoz, takže vstupné teď ještě nevybíráme. Zavedeme ho příští sezonu," vysvětluje Aleš Přikryl. Pro rok 2015 neplánují v Sezimově Ústí do areálu už žádné větší investice. „Budeme spíše opravovat detaily. Například jsme zjistili, že jenom čtyři převlékací kabinky jsou málo, a tak je chceme rozšířit," uzavřel Aleš Přikryl.