V pravé části (při pohledu od atletického stadionu) vznikla v těchto dnech hluboká jáma, v níž bude zapuštěna hala, která musí mít vyšší strop. Vlevo vznikne dlouhý atletický tunel. Nová budova bude dlouhá téměř 160 metrů. Zapuštěno už je 53 pilotů, vidět jsou jejich kalichy, do kterých se bude konstrukce usazovat. Piloty jsou osm až dvanáct metrů hluboké a budou držet chystanou konstrukci.

„Stavba běží podle harmonogramu. Už se těšíme na třetí červencový týden, kdy stavba začne lézt ze země,“ uvedl jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábora (TZMT) Jan Benda. Právě TZMT jsou investorem haly. Konstrukci haly utvoří z betonu vyrobené dílce, které se sestaví a svážou „jako stavebnice“.

Výstavba nové haly za 153,2 milionu korun bez DPH potrvá 18 měsíců. Základem bude hřiště o rozměrech 20 na 40 metrů s výběhovými zónami (s možností dělení na menší hřiště), strop vysoký 10 metrů, tribuna pro 500 diváků nebo atletický tunel o délce 90 metrů. Součástí budou mimo jiné také posilovna, rozcvičovna, taneční sál a režie pro venkovní areál.