Město poté usedlo k jednacímu stolu s developerem. Podle názoru petentů však jednání nevedou k jimi očekávanému výsledku, proto spolek přistoupil ke sběru podpisů pro návrh vyhlášení referenda.

„Jsme přesvědčeni, že pokud zastupitelé uvidí, že občané referendum chtějí, podpoří jeho konání zároveň s volbami v říjnu,“ uvedla členka petičního výboru Gabriela Pospíšilová.

Člen petičního výboru Zdeněk Rux tvrdí, že neodmítají výstavbu průmyslové zóny jako takovou. „Snažíme se o to, aby zóna přinesla Soběslavi prospěch, vyrábělo se v ní něco smysluplného a aby nenarušila krajinný ráz tak razantně, jak to developer plánuje. Odpověď na otázku, v čem bude zóna v navrhované podobě městu prospěšná, nám za dobu rok probíhajících jednání developer nedal. Takové jednání je pro nás nadále nepřípustné,“ uvedl.

Původní vizualizace záměru průmyslového parku v Soběslavi vzbudil nevoli občanů, jednání o změnách a hledání kompromisu trvá už skoro půl roku.
Projekt průmyslové zóny se dočkal změn, usměrnit ho chce i nový spolek

Spolek Naše Soběslav věří, že v případě úspěchu referenda dojde ke změně územního plánu. Už od pondělka tak mohou lidé trvale žijící v Soběslavi, Chlebově a Nedvědicích podepisovat petiční archy. Pro vyhlášení referenda musí iniciátoři sehnat víc jak 1121 podpisů.

Plánovaná zastavěná plocha zóny činí v přepracované verzi 75 tisíc metrů čtverečních. Oproti původnímu projektu má místo čtyř hal vzniknout pět menších. Stavět by se mohlo začít už v roce 2024.