Maškary společně vyrazí ze stružinecné návsi. "Obejdeme sousedy a se zastaveními se vydáme do nedalekého Nehonína, kde nás bude čekat Honza a jeho legendární guláš z masa od Farmy Liška,“ doplnila několik bodů programu. Do kroku a i k tanci bude hrát kapela Urgob.

Letošní slavnost je tématicky laděná k vodě. „Máme rybniční téma, ale lidé mohou přijít v jakékoliv masce. Masopustní rej přivítá všechny,“ slíbili organizátoři. Samotnému masopustu předcházela i otevřená dílna na výrobu masek, do které se na začátku února v jistebnické skautském klubovně zapojily zejména místní děti.

Vedle převlečených místních obyvatel a lidí ze sousedství se do průvodu chystají i přespolní. Z Roztok u Prahy do Stružince přijedou svérázné masky, které vznikly pod rukama výtvarníků Adama a Dorky Krátkých. Na místo dění dorazí i půvabné masky z Chotče u Jičína vytvořené Josefem Koblicem a Martinou Koblic Walterovou.

"Vstupné je dobrovolné a rybám je povoleno létat," dodala s úsměvem Karolína Plachá.

Hlavním posláním spolku Naplaveno, který vznikl v únoru roku 2019, je podporovat blízká kulturní setkání lidí ze vsí a měst, a to zejména v krásné krajině Jistebnické vrchoviny. Masopust Stružinec-Nehonín je jedním z takových setkání, který spolek během roku pořádá.