Na konečné zastávce Nemocnice hlavní vchod je stále rušno. Zajíždí sem číslo deset i patnáct a než se v autobusech lidé vymění, pár minut to trvá. Linky se pak hned zase vrací a obě do středu sídliště Nad Lužnicí.

Využívají je hlavně pacienti, návštevy nemocných i zaměstnanci. Autobusy totiž staví hned před bránou do nemocnice. Během všedních dnů jezdí každou čtvrthodinu, lidé na ně mohou pohodlně počkat třeba na lavičkách nemocničního parku.
Pokud ale nechtějí čekat právě tady, nebo jim autobus ujede před nosem, nemusí si zoufat. Na další zastávku, kde staví spoje číslo 11, 13, 14, 16 a 17, je to jen pár metrů.

Desítku teď denně využívá Jana Hatáková s dcerou Adélkou. Do nemocnice dojíždějí na kontroly. Vzhledem k tomu, že rodina žije na sídlišti Nad Lužnicí, je pro ně doprava právě touto linkou nejpohodnější.

„Jsem s MHD spokojená, i s tím, jak je třeba čistá nebo jak často jezdí. Jediné, na co bych si postěžovala, je to, že řidiči nevysouvají plošinu, přestože vidí, že cestuje vozíčkář. Musím je o to prosit, ale měli by to dělat automaticky,“ povzdechla si Hatáková. Jeden ohleduplný řidič na desítce ale přece jen jezdí a maminka Adélky už mu podle svých slov osobně poděkovala. Jiní řidiči podle ní takoví nejsou a ani s vozíčkem často nepomohou.
Ženě se na této konečné zastávce zamlouvá, že si tu může nakoupit, čehož prý občas využije. Jinak nakupuje v místě bydliště, na větší nákupy pak jezdí autem.

Také desítku nyní využívá paní Zdeňka. Přijela s ní navštívit příbuzného do nemocnice. Táborskou MHD jezdí denně, třináctkou se pravidelně dostává do práce. S MHD je podle svých slov velmi spokojená. „Jediné, co mi vadí, je to, že někdy autobus vyjede dřív. Takže když běžím na čas, který je v jízdním řádu, někdy mi spoj ujede,“ upozornila Zdeňka.

Směrem na Pražské sídliště jezdí pouze do nemocnice. Bydlí na sídlišti Nad Lužnicí, kde má všechno po ruce, ovšem chválí i služby na této straně města. „Není to taková ta typická konečná, kde vás autobus vyplivne a nikde nic není. Tady je toho spousta a myslím si, že lidé, kteří tady bydlí mají všechno krásně dostupné, obchody i doktora. I lidé, kteří jdou do nemocnice na návštěvu, si tu mohou nakoupit, což velmi příjemné,“ vypočítává.

Kromě supermarketů je v dosahu konečné u nemocnice i cukrárna, dům pro seniory, trafika, pošta, spořitelna, restaurace, ale přes silnici také nově opravený park.