Při mistrovství světa v cyklokrosu, které se v areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí jelo minulý víkend, navštívilo Tábor přes 21 tisíc diváků, a to včetně hostů a akreditovaných novinářů. V sobotu branou areálu prošlo 9500 lidí, v neděli jezdcům mužských kategoriích přišlo fandit zhruba 11 tisíc diváků. Je to o necelé čtyři tisíce méně než v roce 2010, kdy na sebe velkou pozornost soustředil Zdeněk Štybar. Obhajovat tři tituly mistra světa však tentokrát do Tábora pro zdravotní problémy nepřijel. 

Většinu vstupenek fanoušci nakoupili přes síť prodejen Ticketpro, ale přibližně stejný počet vydali prodejci přímo na Komoře nebo na jednotlivých stanovištích po sídlišti. K dispozici bylo celkem sedm pokladen. Při předchozím ročníku se na vstupném vybralo asi o 300 tisíc víc než letos, kdy příjem činí zhruba 2,7 milionu korun. Náklady na organizaci celého šampionátu se pohybují kolem 30 milionů. Jen na pojistném pořadatel zaplatil 1,5 milionu. 

Pořadatelství dalších ročníků světového závodu je už uděleno na tři roky dopředu. Jestli se táborská agentura bude znovu ucházet o pořadatelství, což by bylo čtvrté v pořadí, tak již bez Čestmíra Kalaše (71). Ten Táborskému deníku řekl, že po úspěšném hattricku chce už odpočívat a v klidu si užít důchodu. Mistrovství světa v Táboře se svým týmem uspořádal poprvé v roce 2001, pak následoval rok 2010 a nyní 2015.  

"Myslím si, že byli všichni po všech stránkách spokojení, jak diváci, tak sportovci, ministři i zahraniční návštěvníci. Horší to bylo se sportovní stránkou," ohlédl se Čestmír Kalaš krátce za skončeným závodem. 

Pořadatel nyní kromě vyúčtování připravuje taky návrat Komory, jíž projelo 164 kamionů,  do původního stavu.