Návštěvníky čeká prezentace včelařské historie formou ukázek historického i novodobého včelařského nářadí, zařízení a pomůcek, termínované komentované prohlídky v prostorách výstavy vedené odborníkem včelařem či živý úl – včely v proskleném úlku tak umožní návštěvníkům krásný pohled do své říše.

„Včely medonosné žijí na světě již více jak 60 milionů let a patří bezesporu mezi nejstarší obyvatele planety. Bohužel, starých včelařů stále ubývá a s nimi ubývá i včel. Včely opylují více jak 80 procent rostlin a podílejí se tak nepřímo na výrobě většiny potravin pro lidstvo. Z tohoto důvodu cílíme svou výstavu hlavně na mládež a mladší lidi, aby nám pomohli rozšířit členskou základnu a tím zvyšovali počet včelstev v našem regionu,“ uvedl autor výstavy Jan Antonín Myslivec.

Navštívit ji můžete až do 15. června. Na její závěr, v sobotu 9. června, přichystali včelaři celodenní Medobraní. „Půjde o oslavu celoroční práce včelaře i včel. Zde návštěvníci na vlastní oči uvidí odvíčkování včelích rámečků, stáčení medu v medometu, dostane se jim ochutnávky čerstvého medu či medové žvýkačky a dalších včelích produktů,“ dodal J. A. Myslivec. Program se bude odehrávat v parku a je vhodný i pro děti.