Jan Spálený se svou kapelou ASPM koncertuje zítra od 20 hodin v táborském Housově mlýně. Do údolí Tismenického potoka se vrací po roce, loni tam hrál se svým triem. Vystoupení ale bude výrazně jiné než to minulé, repertoár mají formace ze dvou třetin různý.
„Trio je hodně komorní, písničky má spíše do folku. V kvintetu hrajeme jazz, blues, tituly jsou jiné. Každý koncert je jiný, není to nacvičená show, žádná sériová výroba,“ řekl Jan Spálený.

Ve středověké krčmě Housova mlýna hrál už víckrát. Ačkoli často vystupuje v různých sýpkách, na půdách a zemědělských staveních, táborské prostředí považuje za svébytné. „Nejen já, ale i jiní muzikanti se tam rádi vracejí,“ pochválil hudebník husitskou tavernu, kde se tentokrát představí v opraveném hodovním sále.

Jan Spálený (68) je skladatel, textař, hráč na tubu, baskřídlovku a klavír, ale hlavně zpěvák. Jeho jméno je spojeno především s ASPM, příležitostným hudebním seskupením. Dnes jeho základní sestavu tvoří Michal Gera – trubka, Radek Krampl – vibrafon, Filip Spálený – tuba a Filip Jeníček – bicí.
„Je to nejlepší kapela mého života. ASPM dospělo, je spolehlivé a proměnlivé, jako vzácný prsten na ruce vědoucí, neokázalé ženy. Nemám důvod ani potřebu na půdorysu ASPM cokoliv měnit,“ říká jeho lídr. Vstupné na koncert činí 140 korun.

SOUTĚŽ
První tři čtenáři, kteří dnes od 11 do 11.05 zavolají na 386 100 711 a správně zodpovědí otázku Jakou akci oslaví v Housově mlýně husité 9. dubna, získají po dvou lístcích na koncert.