S podvodem v hodnotě 20 milionů obvinili kriminalisté táborského lékaře hned dvakrát. Poprvé v létě roku 2016 za deset milionů a pak letos v březnu se obdobnou částkou. Celkem si tak Karel Dvořák měl podvodem přijít bez pár korun na 20 milionů.

Využívat měl neznalosti vážně nemocných pacientů a machinace ve fakturaci zdravotních výkonů a nákupů léčiv pojišťovně.

Svou vinu neodmítá, hovoří o optimalizaci svého zařízení, které se dostávalo do ekonomických potíží. Pojišťovně již také 15 milionů vrátil. Výhrady má k celkové výši škody. A některé jeho námitky pojišťovna také uznala.

Zástupce VZP a specialista úhrad zdravotnické péče totiž avizuje, že po primáři transfúze a hematologie nepožadují vrátit již jen pět zbylých milionů, ale ještě dvanáct. Vycházejí z další revize, kterou v Táboře provedli a pochybení zjistili i na straně medicínské.

Karlu Dvořákovi je kladeno za vinu, že lidem s nemocnou krví vykazoval léčbu, již jim v jeho zařízení ale nikdo neprovedl, že si na pojišťovně účtoval léky, které ve skutečnosti vůbec nenakoupil a do třetice si měl na pojišťovně fakturovat ceny léků dle vyhlášky, byť je od dodavatelů nakupoval levněji.
Podle vyšetřujících kriminalistů zneužil svého postavení lékaře ve snaze se obohatit.

Revizní lékaři VZP se na táborského lékaře začali soustředit na pokyn policie, když jeden z pacientů u své pojišťovny zjistil, že má ve svém výkazu léčbu, kterou nedostal. Kontroloři se zaměřili na dokumenty z let 2012 až 2014.

Hlavní líčení u krajského soudu bude pokračovat v pátek.