VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokolové mají do budovy z roku 1963 otevřené dveře na pětadvacet let

Planá nad Lužnicí - Planá nad Lužnicí získala od Sokola bezplatně pozemky na přestavbu sokolovny.

15.3.2013
SDÍLEJ:

Snímek zachycuje utkání Kopačky versus Sekačky před budovou sokolovny, při němž nastoupil domácí tým hráčů nad 35 let proti hokejistům Mountfield České Budějovice.Foto: Archiv Města Planá nad Lužnicí

Přesně před rokem se Plánští sešli na společné besedě, kde jim vedení města představilo projekt na rekonstrukci zdejší sokolovny, která stojí vedle tenisových kurtů. Budova se má nově stát víceúčelovou halou, která bude sloužit nejen sportu, ale i kultuře. Přestože si Plánští přáli, že v sokolovně se odehraje první ples v letošním roce, teprve nyní se schyluje k výběrovému řízení na zhotovitele přestavby. Radnice již se Sokolem domluvila převod pozemků, na nichž objekt stojí od roku 1963.

Stanovili podmínky

Jak starosta Jiří Šimánek vysvětlil, v současné době čekají, až nabude právní moci územní řízení. „Nyní musíme vybrat firmu, která zajistí výběrové řízení na banku, u které si vezmeme úvěr. S jeho pomocí přestavbu sokolovny zrealizujeme," popsal starosta Jiří Šimánek.

Podle rozpočtu se suma za nový kulturní stánek pohybuje kolem 45 milionů korun, a to včetně finančního krytí formou úvěru. Přesnou sumu ukáže až výběrové řízení na zhotovitele.
Zastupitelé při nedávném zasedání také schvalovali podmínky, za kterých je Sokol ochotný městu pozemky bezplatně

přenechat. Mimo jiné se v dokumentu objevil předpoklad, že energie a další služby spojené s užíváním prostorů uhradí Planá nad Lužnicí.

„Sokol bude prostory i nadále využívat. Pronájem šaten a sociálního zařízení se sjednává na pětadvacet let," konstatoval předseda tělovýchovné jednoty Jan Urban.

Starosta upřesnil, že opatření chrání zájmy sokolů před případnými změnami, se kterými by jednou mohli přijít noví radní. Organizaci zaručuje bezplatné využívání haly i v případě, že by s ní radnice měla jiné plány. „Tělovýchovné jednotě zůstanou k dispozici zdarma šatny i sociální zařízení, kde je i oddělený vchod. Za další využívaní bude platit. V sokolovně budou cvičit i děti ze školy," informoval starosta. Školní tělocvična je již plně vytížená, v sokolovně tedy budou nejen některé hodiny tělocviku, ale i karnevaly a besídky.

Rozměry stávající sokolovny zůstanou stejné. Přibude k ní pouze nová přístavba. Právě kvůli tomu zahájili radní loni v únoru jednání se Sokolem o koupi nebo pronájmu pozemků. Sokolové měli představu, že Plané pozemek přenechají za využívání objektu. V polovině dubna tedy Plánští vypíší soutěž na zhotovitele stavby. Jiří Šimánek doufá, že by stavba mohla začít do srpna letošního roku. Bowlingové dráhy, nový sál s jevištěm, prostory pro plesy, spinning či gymnastiku by tak měly Plánským sloužit v příštím roce.

Jakých změn se dočká sokolovna?

• rozměry stávající sokolovny zůstanou stejné, přibude k ní přístavba
• při rekonstrukci se dodrží obvodové a nosné stěny, staticky nestabilní konstrukce se odstraní
• Plánští se mohou těšit na sál s jevištěm o rozloze 268 metrů čtverečních, dvě bowlingové dráhy, prostory pro spinning či pohybovou gymnastiku
• ze 70 procent bude sloužit sokolovna sportu, z 30 procent kultuře
• přízemí je určené pro sál s jevištěm a přísálím i zázemím pro sportovce
• první patro by mělo sloužit k pronájmu (například spinning)
• v druhém patře zřejmě vznikne fitness centrum
• u vstupu bude situovaný bar
• sokolovna nabídne studenou kuchyni, příprava jídel bude možná
• město počítá se solárním ohřevem vody a kvalitním zateplením
• kolaudace budovy sokolovny se uskutečnila 5. dubna 1963. Od tohoto data ji využívá Sokol
• na místě sokolovny původně stávala jiná budova, na jejíchž základech objekt vznikl

Autor: Kateřina Krejčová

15.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Druhou prosincovou neděli si lidé po celém světě připomínají památku  zemřelých dětí. Za svoje malé, ale i dospělé děti přišli zapálit svíčku jejich rodiče i sourozenci.
28

Smutek po dítěti nikdy nezmizí

Ilustrační foto.
10

ANKETA: Hledáme nejhezčí vánoční strom na Táborsku

Areál Monínec otevře hlavní sjezdovku již v pátek večer

Monínec - Areál Monínec spustí provoz hlavní sjezdovky již tento pátek v 18 hodin.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

OBRAZEM: Šumavské počasí fotoaparátem Romana Szpuka

Vimpersko - V neděli 10. prosince k večeru se na Vimperk sypal sníh, v noci sněžení ustalo, začalo divoce foukat, pak se objevil déšť, a tak jsem se vypravil ráno 11. prosince na Boubín, abych zjistil, kolik sněhu přibylo.

Kusy meteoritu se zatím nenašly

České Budějovice – Už je to přes deset dnů, co na území českobudějovického sídliště Máj a Zavadilky, dopadly části takzvaného bolidu čili jasného meteoru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT