VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sociální sítě zaplňují peprné kometáře

Tábor - Volební místnosti po celé republice se uzavřely. Komisaři začali sčítat rozdané hlasy. Kolem 18. hodiny by mělo být o výsledku jasno. 

25.10.2013
SDÍLEJ:

Josef Chaloupka odvolil v sobotu. Foto: Alena Šatrová

Uživatelé sociálních sítí si servítky neberou. Komentáře k výsledku voleb:

 - Vadí mi, že lidi nejsou ochotni zjistit si dostatek informací o stranách, které jdou volit, a že mají tak krátkou paměť. To je jediný možný vysvětlení toho, proč volí pořád ty samý hajzly.

- Po této volbě ani nebudu mít peníze na to, abych vypad…všechno rozdám důchodcům a nemakačenkům…

- "Já platím, já rozhoduji." - heslo Babiše, které ve mě nevyvolává správnou představu o demokracii.

Co říkáte na výsledky voleb?

Pavla Šustrová, Tábor
Z umístění komunistické strany se mi udělalo nevolno. Je pro mě dost nepochopitelné, jak zrovna český národ může po tom všem, co má za sebou, volit takovéto lidi. Strana pana Babiše je pro taktéž záhadou, ale je fakt že propagace dělá hodně. Většina mých známých volit nešla, protože nebylo koho volit… a možná právě proto jsou výledky takové, jaké jsou.

Miloslava Jelonková, Tučapy
Volby jsou od slova volit. Každý z nás stojí tedy před volbou, zda volit či nevolit. Já jsem zvolila volbu volit. Teď mám dovoleno nadávat na to, kdo ve sněmovně sedí. 

Jitka Janů, Planá nad Lužnicí
Nejsem zrovna dvakrát nadšená, že se velmi dobře prosadil Babiš. Nemyslím si, že by se do politiky měly míchat peníze. Navíc jsem ještě víc překvapená, že zrovna tady ho lidi opravdu hodně volili, když např. z plánské masny poměrně hodně propouštěl… 

13.42: Už za pár minut nic nezměníme a bude jasno, jak voliči tentokrát zamíchali kartami. V roce 1996 na Táborsku parlamentní volby vyhrála ODS, druhá byla ČSSD a třetí KSČM. V roce 1998: 1. ČSSD, 2. ODS, 3. KSČM. V roce 2002: 1. ČSSD, 2. ODS, 3. KSČM, o čtyři roky později v roce 2006 1. ODS, 2. ČSSD, 3. KSČM a v roce 2010 1. ODS, 2. ČSSD, 3. TOP 09.  

13.15: Také v Sudoměřicích u Tábora je o parlamentní volby zájem. Už jenom tím, že tu odvolilo devět lidí na průkazku, což je na zdejší zvyklosti hodně. Většinou tu na průkaz volí jeden až dva lidé. Sudoměřičtí se také již dostali za půlku, z 242 lidí v seznamu svůj hlas odevzdalo 161 z nich. Většina lidí odvolila v pátek. 

13.06: Velmi slabou voličskou účast vykázali v roce 2010 ve Zhoři u Mladé Vožice. Tentokrát si mohou gratulovat: odlepili se od dna a již nyní tehdejší účast 46,15 procenta překonali. Ze 77 voličů přišlo k urně zatím 42 trvale hlášených lidí a tři s voličským průkazem. Účast tak poskočila za padesátiprocentní hranici. Možná je to i složením komise: celou, tedy pět, ji tvoří ženy a věkovým průměrem určitě patří k nejmladším na okrese. Pouze jedna z nich je starší, ostatní jsou necelé třicátnice.  Na zkušenostech jim to ale neubírá, u voleb sedí třeba i pošesté. 

12.00: Také ve volebních místnostech se bude obědvat. Sedmičlená komise ve Hvožďanech se bude v cestě do bechyňské restaurace, kde mají oběd zajištěný, postupně střídat. Obědvat totiž budou i voliči. "U nás ale ti, co chodí volit pravidelně, zase přijdou. Chodí tak průběžně, zatím má odvoleno polovina lidí," nahlásila nám zapisovatelka Jaroslava Kořánková, která je v komisi za bechyňský městský úřad a patří k zapisovatelkám s desetiletou praxí. 

Volební sobota. 11.50: Josef Chaloupka volby nevynechal ani ve svým 85 letech. A do místnosti čtvrtého sezimoústeckého okrsku vstoupil s vervou. "Mohli bychom dostávat panáka," žertoval před komisí. Její člen Josef Doležal mu souhlasně přitakával. Prý by se "slušelo", kdyby vítězná strana nějakého všem přinesla. "Alespoň by to motivovalo," rozvíjel senior svou "panákovou" metodu. Svým spoluobčanům ale věří i bez panáka a tipuje, že jich přijde až 70 procent. Ostatně v Sezimově Ústí by to nebylo nic divného,  v roce 2010 dokonce tuto hranici překročili ještě o sedm desetin a stali se nejlepším městem, byť těsně následované Chýnovem. Ten sedmdesátku přeskočil  o sedm setin procenta.

"S ohledem na trvání současných vlád je možné předpokládat, že po dvaceti letech nastane nějaké zlepšení. Já v něj věřím. To musím, taky proto chodím k volbám," dodává pan Chaloupka, který si také v hospodě dokáže zanadávat. Údajně je třeba na nešvary seslat nějakou tu ostrou kritiku. "Ale my běžní lidé s tím nic nenaděláme. Jen to, že půjdeme pravidelně k volbám. Dnes poprvé po letech jsem dal hlas někomu jinému, těm svým už nevěřím. Taky jsem využil kroužkování, protože mladí musejí vpřed, staří už na to nemají. To už dokázali," nešetří kritikou.     

11.20: V Nemyšli odhadují volební účast na 50 procent. Zhruba polovina z 224 voličů tak už odvolila. Například od rána se již dostavilo 34 lidí. Volit tady bude i pět lidí na voličský průkaz.  

10:41 – V Borotíně má v tuto chvíli odvoleno 42 procent ze 497 voličů a vydali 17 voličských průkazů. Členky volební komise byly s přenosnou schránkou za šesti voliči. Počet je to podle nich stejný jako u minulých voleb, protože o volení doma žádají stále stejní lidé. Voliči v Borotíně sice chodí do volební místnosti průběžně, ale komise odhaduje, že účast bude letos o trochu menší.

K urně tradičně přišla i rodina Duškova, která se řadí mezi odpovědné voliče. Rodiče vezmou syny Vojtíka a Vašíka a vyrazí. Jak řekl otec rodiny, letos ve výběru hodně tápali, jako většina lidí v zemi, i oni už jsou na politiky hodně naštvaní. Přesto přišli, nechtěli totiž přerušit svůj zvyk. 

Radka Maxová z ANO volila v táborském okrsku 26.10:30 Přesně v 10:15 v táborském okrsku 26 na ZŠ Helsinská odvolila jihočeská lídryně ANO Radka Maxová. K urně přišla ve sportovním oblečení s celou rodinou. Podpořit jí byl manžel s mladším synem a rodiče, kteří zde volili na průkazky. Doma zůstal jen starší syn, jemuž bude osmnáct za pár dnů. Mamince ale významně pomáhal v kampani.

10:12 Jistebničtí volí ve dvou okrscích. První je určen spádovým obcím. Evidovaných je zde celkem 469 voličů. V pátek občanskou povinnost splnilo 189 lidí a jedenáct jich volilo s volebním průkazem. Dnes od rána přišlo do volební místnoti přibližně 30 voličů a jeden s volebním průkazem. Jedním z nich byl i Aleš Sosnovský, který pochází z Milovic a u Jistebnice má chatu. "Vyřídil jsem si průkaz, abych o volby nepřišel. Jinak jsem byl již dopředu rozhodnutý, komu dám svůj hlas," vysvětlil volič. Podle komise je zájem o volby téměř stejný jako při hlasování o volbě prezidenta. Do druhého okrsku, v němž volí lidé z města, odvolilo v pátek 190 voličů a dnes zatím 25. Jak komise uvedla, k volbách pravidelně chodí rodina, která se při vhazování lístku do urny fotí.

Komise v Jistebnici

10:00 Předsedkyně volební komise Dagmar Dvořáková na táborském 27. okrsku typuje, že volební účast se ustálí na 40 procentech. V seznamu má uvedeno celkem 774 voličů. "Největší nápor jsme zaznamenali při zahájení voleb. Lidé jsou většinou vzorní a přijdou včas. Málokdy se stane, že se dostaví těsně před uzavřením volební místnosti," řekla Dagmar Dvořáková, která ve volební komisi usedá již pět let. Za tu dobu nepamatuje, že by při volbách došlo k nějakému incidentu nebo že by přišel volit opilec. Myslí si, že lidé by během dne mohli k urně ještě dorazit. Na Komoře odstartovaly cyklistické závody, které místní lákají, a meteorologové hlásí i teplé počasí, které by voliče mohlo vytáhnout do ulic na procházku.

9:40 V Nadějkově odhadují, že do parlamentu zatím odvolilo 48 procent místních z celkem 602 voličů. Od rána, tedy od 8 hodin, sem našlo cestu kolem 40 lidí. Členové komise, kteří již mají poctivě odvoleno, se shodují, že je letos lepší návštěvnost než při parlamentních volbách před čtyřmi lety a také než u prezidentských voleb. To dokládá například devět voličských průkazů. Obvykle jich je méně.

9:15 Velké návštěvnosti se těší v Sezimově Ústí. Již v pátek do urny hodila hlas polovina voličů z celkem 857. "Na seznamu máme uvedeny převážně starší lidi a ti průběžně chodí. Tady jsou voliči k volbám odpovědní. Menší účast je akorát při volbách do Evropského parlamentu," komentovala předsedkyně komise Marie Marhounová.

8:15 Na prvním a druhém okrsku v Chotovinách odvolilo v pátek více než padesát procent voličů. Podle komisařů je zájem ještě větší než u prezidentských voleb.

8:05 Mezi prvními spěchala k volební urně i Marie Kalivodová z Tábora. "V pátek jsem sice měla v plánu jít volit, ale nevyšlo mi to, protože nám přijela návštěva. Dnes jsem vyrazila hned na začátek a volení rovnou spojím s ranním nákupem pečiva," sdělila s tím, že svého kandidáta si vybrala po konzultaci s manželem. "Ten půjde volit až po obědě, je totiž v zaměstnání," dodala. Přála by si, aby šlo k volbám více než 60 procent lidí.

Jak se volilo v roce 2010

Republika:

ČSSD 22,1 %

ODS 20,2 %

TOP 09 16,7 %

KSČM 11,3 %

VV 10,9 %

Kraj:

ODS 21,36 %

ČSSD 20,55 %

TOP 09 17,39 %

KSČM 12,22 %

VV 10,66 %

Táborsko:

ODS 21,64 %

ČSSD 21,38 %

TOP 09 16,61 %

KSČM 12,87 %

VV 10,85 %

Autor: Alena Šatrová

Nahravá se anketa
25.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 22 000 Kč

Úředníci ve skladech Manipulant logistiky - skladník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vykládka dodavatelského zboží, příjem do systému SAP, vizuální kontrola nepoškozenosti zboží, nakládka a vykládka obalů, příprava zboží k expedici, skenování a kontrola expedice zboží, nakládka zákazníkům. Práce v 2-směnném provozu, automobilový průmysl. Požadujeme vyučení a platné oprávnění k řízení vysokozdvižného vozíku, samostatnost, spolehlivost a zodpovědnost. Nástupní mzda je od 20 000 Kč/měsíc, mzda po zapracování a započítání bonusů až 26 000 Kč/měsíčně. Nástup je možný po dohodě ihned. Zájemci se mohou přihlásit zasláním svého životopisu na e-mail: prace@greiner-perfoam.com. Bližší informace poskytneme na personálním oddělení., Perspektivní zaměstnání, možnost stravování/stravenky, čtvrtletní odměny, 13. a 14. plat, odměna za výsledek hospodaření podniku, příspěvek na penzijní připojištění, 5 týdnů dovolené, a jiné. Pracoviště: Greiner perfoam s.r.o.tábor, Vožická, č.p. 601, 390 02 Tábor 2. Informace: Hana Jirsová, +420 381 406 734,727 916 866.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - prodejce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: práce v sobotu 1x za 14 dní , Příjem zboží, výdej zboží firmám, prodej konečným zákazníkům, manipulace s VZV, Požadujeme znalost topenářského materiálu, dobrý zdravotní stav, příjemné vystupování, komunikativnost, čistý trestní rejstřík, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění , Kontakt: telefonicky - Po-Pá od 7:00 do 16:00, emailem na info@latop.cz. Pracoviště: Latop spol. s r.o. - sklad, U Čápova dvora, č.p. 2762, 390 05 Tábor 5. Informace: Jindřich Lachout, +420 602 432 030.

Obchod - Obchod Obchodní referent 30 000 Kč

Obchodní referenti Obchodní referent/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dobré organizační a komunikační schopnosti. Vysoké pracovní nasazení. Znalost v oboru vytápění vítána. Kontakt: mailem, tel., osobně.. Pracoviště: Rj - trading s.r.o., Budějovická, č.p. 918, 390 02 Tábor 2. Informace: Radek Janů, +420 608 023 448.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Ostatní pracovníci v dopravě 18 000 Kč

Specialisté v oblasti územního a dopravního plánování Cestmistr/ová - cestmistrovství Tábor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: VOŠ nebo ÚSO (stavbení nebo technický obor - dopravní stavby uvítány), řidičský průkaz skupiny B, znalost práce na PC (Office), vedení kolektivu pracovníků, praxe 3 let., Stručná charakteristika: kontrola silniční sítě, plánování oprav a údržby, řízení pracovníků na svěřeném úseku, zprracovávání provozní agendy, organizace letní a zimní údržby silnic., Plat: 9.třída + po zkušební době osobní ohodnocení, příplatek za vedení, zvláštní příplatek, zaměstnanecké bonusy (5 týdnů dovolené, idnispoziční volno, stravenky)., Nabídky se životopisem zasílejte na email: pavlikova@susjk.cz do 31.8.2018 nebo písemně na adresu SÚS JčK, Vožická 2107, 390 41 Tábor.. Pracoviště: Správa a údržba silnic jihočeského kraje, závod tábor, Vožická, č.p. 2107, 390 02 Tábor 2. Informace: Radka Pavlíková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Členové Klubu českých turistů si dali dostaveníčko v Českém Krumlově a pak vyrazili na pochod.
40

Turisté se loučí s Pochodem krajem pětilisté růže

veteráni Chotoviny - Chýnov

Chýnov zaplní historická vozidla

Turisté se loučí s pochodem

Český Krumlov – Poslední hezké chvíle posledního 50. ročníku třídenního Pochodu krajem pětilisté růže dnes prožívá kolem Českého Krumlova 328 členů Klubu českých turistů (KČT).

Na co zajít do kina

Táborsko - Přinášíme přehled programu kin.

Živitelka se ponese ve znamení oslav.

České Budějovice - Země živitelka oslaví 45. narozeniny, ke kterým si nadělí pamětní minci. K oslavě výročí republiky bude zasazen národní strom.

Pískovnu roztančí Justin Lavash

Veselí nad Lužnicí – Koncert britského kytaristy a písničkáře Justina Lavashe osvěží návštěvníky Kulturního léta na pískovně v sobotu 18. srpna od 20 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT