Žižkovo náměstí zabarvené do podzimních tónů dnes nabídlo každoroční Havelský trh, kde si každý našel to svoje. Nechyběly jarmarkové trvalky v podobě oblečení, pražených mandlí,cukrové vaty nebo keramiky. Návštěvníci si dále mohli zakoupit med, tradiční uzenářské výrobky, sýry, věnce a různé květinové dekorace, ale i dřevěné výrobky nebo třeba kožešiny. Když sluníčko zalezlo, stačilo vyčekat frontu u stánku s medovinou nebo svařeným vínem a bylo po chladu. 

Na jednom takovém dostaveníčku seděly u horkého nápoje i "přespolní" návštěvnice z Třeboně a Jindřichova Hradce, které si pro svůj letošní wellness pobyt vybraly právě Tábor. A nešetřily chválou. "Trh je krásný, mohlo by tu být míň oblečení, ale celkově je tu příjemná atmosféra a stánky se zajímavými věcmi. Ono i náměstí je samo o sobě krásné i ty boční uličky, má to tu úplně jinou atmosféru než u nás v Třeboni a Hradci." Chválu sympatická čtveřice pěla i na místní kavárny a cukrárny. 

Mezi prodejci, které na trhu můžeme potkat každý rok je i Anna Černá, která v nabídce měla nepřeberné množství čajů a koření. Dnes jsme ji tu mohli vidět bohužel naposledy, neboť s ježděním po trzích kvůli EET končí. Bohužel podobnou informaci bylo možné zaslechnout od více stánkařů. 

Klára Hejdová