O téměř padesát originálních výrobků z chráněné dílny a obrazů z výtvarného kroužku Rolničky se můžete utkat v internetové aukci od 4. do 13. října do 12 hodin. Žhavou novinkou v pořadí druhé aukce jsou pohádkové karty Ohnivý Jára s věnováním od herce a režiséra Jaroslava Duška.

„Do internetové dražby se vydáváme podruhé,“ říká ředitel Rolničky Karel Novák, „termín jsme zvolili s ohledem na blížící se vánoční svátky. Doufáme, že se do aukce zapojí nejen podporovatelé Rolničky, ale i třeba včasní nakupovatelé vánočních dárků, kteří si rádi hrají a dávají svým blízkým originální dárky.“

Mezi draženými výrobky najdete keramické sady, vitrážové a dřevěné šperky, ozdobný kachel, keramickou zvonkohru, krasohled, obrazy a mnoho dalšího. Rolnička poprvé představí i novinku: karetní hru ve stylu Černého Petra, s názvem Ohnivý Jára aneb Jaroslav Dušek tančí s pohádkovými bytostmi. Vítězný dražitel obdrží karty, pro tři úspěšné dražitele pak Rolnička připravila lákavé odměny.

Internetovou aukci bezplatně zajišťuje pro svá střediska Diakonie ČCE od konce loňského roku. „Je to jeden z nástrojů, jak podpořit jednotlivá střediska na nelehké cestě dofinancování služeb, na jejichž provoz nestačí státní dotace a platby od uživatelů služeb,“ dodává mluvčí Rolničky Eva Janatová. Výtěžek první aukce ve výši 35 tisíc šel na činnost centra denních služeb pro děti a mladistvé. Na stejný účel je určen i výtěžek letošní aukce.
Po rozdělení státních dotací chybělo na provoz centra oproti roku 2009 1,8 milionu korun. S pomocí odvolání a již věnovaných darů se podařilo tuto částku snížit. Na provoz centra by však bylo dobré získat ještě 800 tisíc.

„Přistupujeme k této situaci aktivně a uděláme maximum, abychom zajistili kvalitní provoz všech služeb. Budeme proto velmi rádi i za pomoc veřejnosti,“ dodává Karel Novák. Výrobky koupíte na: www.aukce.diakoniecce.cz.