VÍCEDENNÍ AKCE

SOBĚSLAV

Kreativ 2017. V soběslavském kulturním domě bude v pátek i v sobotu (vždy od 10 hodin) mimořádně rušno. Dva dny plné tvoření, inspirace, workshopů a příležitostí pořídit si originální výrobky všeho druhu se již tradiční těší obrovskému zájmu veřejnosti. Podzimní Kreativ rozhodně nebude výjimkou. Představí se na něm více než 60 vystavovatelů módy, módních doplňků, kreativních pomůcek a dalšího drobného zboží. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program včetně módní přehlídky či tanečních vystoupení.

PÁTEK

CHOTOVINY

Zázračný panák. Do kulturního domu v Chotovinách zavítá v 19 hodin Spolek divadelních ochotníků při TJ Sokol Miličín. Divákům se chystá představit svého Zázračného panáka, přesněji řečeno komediální představení stejného názvu z pera Josefa Skružného.

KOŠICE

Poletíme? Ne, to není výzva k leteckému výletu za hranice. I když… Za hranice všednosti vezme fanoušky originální muziky koncert brněnské sestavy Poletíme?, který hostí od 20 hodin košický kulturní dům. A ještě než tato kapela ovládne pódium, je možné ochutnat Brutální jahodu, lépe řečeno produkci pop-rock'n'rollové skupiny z Kamenice nad Lipou.

OPAŘANY

The Best Tour 2017 Totální Nasazení & Vision Days, Deratizéři. Opařanská restaurace Na Staré poště otevřela svůj sál pořádné náloži punku a ska. Od 20 hodin se při jediné zastávce na jihu Čech postarají o zábavu fanoušků těchto žánrů slánské Totální nasazení a Deratizéři spolu s formací Vision Days z Brněnce.

TÁBOR

Princip náhody. Do divadla Oskara Nedbala zavítá dnes v 19 hodin pozoruhodné představení, ve kterém oživí známí herci Alena Mihulová s Janem Vlasákem příběh o lásce, lidské samotě a kvantové fyzice.

Rum na ledu. Aux Café Střelnice tentokrát ovládne lákavá vůně rumu. Tradiční páteční párty zpestří svou produkcí DJ Pedram.

Hudební podzim u řeky. Žižkovy lázně v Čelákovicích pokračují v pořádání hudebních dýchánků i na sklonku podzimu. Tradiční večer s kvalitní hudbou a v příjemném prostředí na břehu Lužnice si tentokrát vezmou pod patronát jazzová kytaristka a zpěvačka Kateřina Syrná, a také už známé duo Jiří Řapek a Ondřej Kříž. První tóny zazní v prostorách hotelu v 19 hodin.

Group N´Six. Restauraci Bečvárna v Bechyňské ulici rozburácí od 20.30 hodin nestárnoucí pecky z dílny takových kapel jako Nirvana, Iron Maiden, Metallica, AC/DC, Aerosmith a dalších legend. Jejich osobité ztvárnění představí fanouškům rockové muziky táborská kapela Group N´Six. A dočkáte se možná i Michaela Jacksona a Depech Mode…

SOBOTA

BEZDĚČÍN

Tancovačka čarodějná. Chcete-li se báječně pobavit, a ještě pomoci dobré věci, vyražte si v sobotu do Bezděčína. Společnost I MY, která pomáhá dětem s postižením, tam od 15 hodin pořádá benefiční zábavné odpoledne pro malé i velké. Připraveny jsou soutěže, hry i moře zábavy, ke které přispěje i kapela Mex Wave a průvodci Daniel Šimek s Richardem Dračkou. Kostýmy mágů, čarodějů, čarodějek a kouzelnic jsou vítány.

NOVÉ DVORY

Slavnostní rozsvícení stromečku. Do Nových Dvorů se už o posledním listopadovém víkendu nastěhuje vánoční atmosféra. Už v 16 hodin se na návsi rozzáří stromeček a bude u toho hodně veselo. Zazní vánoční písničky a básničky, nabízí se procházka Andělskou vesnicí a příjemné chvíle strávené ve vánoční dílně.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Tradiční výšlap z Plané do Plané. Na sklonku podzimu je pro všechny milovníky pohybu na zdravém vzduchu a krásné přírody Táborska připravený další plánský výlet, tentokrát po čtrnáctikilometrové trase Roudná - Želeč - Ústrašice. Odjezd je ze zastávky autobusu na plánském náměstí v 9.14 hodin. Pro účastníky výšlapu si organizátoři připravili překvapení.

TÁBOR

Terror U Lva. Pivnice U Zlatého lva má dveře otevřené pro vyznavače tvrdé muziky. Od 19.30 hodin startuje další hudební nářez, tentokrát v podání kapel jihoamericko-české kapely La Sangre, táborské sestavy Kullt Sklla (Tábor) a pražských Yell.

Vložte kočku + Kaplan bros. Klub v táborském Divadle Oskara Nedbala pohltí svérázná elektronická muzika. Koncert pražského tria Vložte kočku, které předskakovalo legendárním Prodigy a získalo Anděla za elektronickou hudbu, otevře duo Kaplan bros. Obě uskupení představí táborským příznivcům tohoto žánru svá nová alba. Začátek produkce je ve 20 hodin.

Ples Sboru dobrovolných hasičů Náchod. Dějištěm tradičního plesového večera v režii náchodských hasičů se stane od 20 hodin čekanická restaurace Na Pěkné vyhlídce. K tanci a poslechu zahraje skupina Veteráni a ozdobou plesu bude tradičně bohatá tombola spolu s vyhlášením nejlepšího tanečního páru večera.

Pilotův retro večírek. Chybí vám fláky z osmdesátých a devadesátých let minulého století? V tom případě si za nimi zaskočte do Aux Café Střelnice. Od 19 hodin vás jejich mohutnou lavinou zasype DJ Pilot.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Keramická dílna. Dům dětí a mládeže zve všechny milovníky tvoření a kouzel s keramikou na vánoční dílnu, která je pro děti i dospělé otevřena od 9 hodin.

NEDĚLE

TÁBOR

Hračkárna. Spolkový dům Střelnice po roce znovu patří hračkám a dětským výrobkům, na které v obchodech jen těžko narazíte. Jednodenní festival se nese ve znamení originality a je určen malým výtvarníkům, designérům i větším prodejcům. A samozřejmě všem, kteří se chtějí pokochat, a případně i zakoupit originální a s láskou vyráběné hračky pro radost svých ratolestí. Jarmark na Střelnici začne v 10 hodin.

Louskáček. Do divadla Oskara Nedbala jsou zváni na 17. hodinu příznivci baletního umění. Slavnou vánoční pohádku Petra Iljiče Čajkovského nastudoval baletní soubor Moravského divadla Olomouc.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Čertovská neděle. Živo bude ve veselském Domu dětí a mládeže také v neděli. Od 9 hodin si zde mohou šikovné děti i jejich dospělý doprovod vyrobit vánoční lucerničky a další milé drobnosti pro radost.