PÁTEK

DRAŽICE

V dražické Restauraci Na hřišti bude od 20. hodiny až do časných hodin nového dne hodně veselo. Vítání léta doprovodí svou hudební produkcí Duo Anděl a hodně lákavé je přichystané občerstvení.

MLADÁ VOŽICE

Na městském úřadě se odehraje významný okamžik. Své poslední vysvědčení ze základní školy si zde slavnostně převezmou žáci 9. třídy. Ceremoniál je naplánovaný od 8 do 9.30 hodin.

MEZIŘÍČÍ U TÁBORA

S posledním školním dnem ožije Meziříčí už počtvrté akcí zvanou Vysvědčení s mexickou vlnou. Na venkovním parketu se hudebním fandům představí od 18 hodin kapela Mex Wave složený z mladých hudebníků z Táborska. Jako hosté vystoupí folková partička Spadané listí, a kytaristé Michal Novák, Anna Voborová a Michal Sovadina. O večerní zábavu se od 20.30 do 23 hodin postará multižánrová kapela Merenda.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Zámeckou zahradu na Strkově pohltí melodie hitů i méně známých songů od legendární rockové kapely Turbo. Její očekávaný koncert začne ve 20 hodin.

TÁBOR

Nekalý, leč pro mnohé (po)školáky radostný čin se chystají spáchat na Housově mlýně. Nejenže Vystřelí konec školního roku prakem, ale navíc zaženou mečem všechny špatné známky z vysvědčení. Program plný soutěží a her pro děti, při kterých se rozhodně nemusí nudit ani jejich dospělý doprovod, se koná od 11 do 17 hodin.

SOBOTA

BECHYNĚ

Galerie Galvína v Libušině ulici otevírá právě od soboty výstavu keramiky a obrazů autorky Naděždy Potůčkové. Ta potrvá až do posledního červencového dne.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Obyvatelé Plané jsou zváni na dvoudenní výlet, jehož cílem se stanou 23. Dolňácké slavnosti a Jízda králů v partnerském městě Hluku. Sraz účastníků je v 5.45 hodin u Hotelu Lužnice, odjezd o čtvrt hodiny později.

Na louce za Strkovským rybníkem se ve 14.30 hodin sejdou všichni ti, kteří jsou zvědaví, kam je zavede objevitelská výprava zvaná Šipkovaná. Určena je především dětem, ale nejen jim. Možná vám napoví název Vítání jara u hájovny. Co tedy bude skryto na konci cesty?

SOBĚSLAV

Od prvního prázdninového víkendu se Soběslav opět promění ve scénu festivalu Setkání s hudbou. Dramaturg Petr Hanzlík protkal hlavní linku koncertů vážné hudby i odlehčenějšími formami, aby byl atraktivní pro všechny posluchače. Festival má od začátku své existence dvě roviny: tou první jsou letní interpretační kurzy pro muzikanty a druhou koncerty pro návštěvníky. Diváci se mohou v průběhu deseti dnů těšit na celkem 12 koncertů, přičemž vstupné na ně je dobrovolné. Podrobnosti o programu festivalu najdete na webu www.setkanishudbou.cz.

TÁBOR

Příchod letních prázdnin je v zoo tradičně spojený s oslavou narozenin zahrady, která tak připomíná její záchranu. Od ní letos uběhly už dva roky. Pro návštěvníky je na první prázdninovou sobotu připraven bohatý program včetně vystoupení sokolníka, křtu bretaňských skřítků, komentovaných krmení nebo zábavných her pro děti. Návštěvníky potěší dvacetiprocentní sleva na vstupném. Pilní žáci, kteří na pokladně předloží vysvědčení s vyznamenáním, se do zoo dostanou po celý víkend zdarma.

Chcete prožít Husitský rodinný víkend? V tom případě nesmíte se svými ratolestmi chybět na Housově mlýně, kde se koná v sobotu i v neděli Zábavné oživení historie aneb patero dovedností malého rytíře. Hledání pokladu, oblékání rytířské zbroje, výuka šermu a mnohé další kratochvíle si v údolí Tismenického potoka užijete od 14 do 18 hodin, a to po oba dva víkendové dny.

Do námořnického se v sobotu od 13 do 20 hodin oblékne Sokolská plovárna. Vzhůru na palubu aneb lodě a lodičky na Jordáně – tak zní název benefiční akce, při které se nejen dosyta pobavíte, ale zároveň přispějete na činnost této organizace, která poskytuje pomoc a odporu lidem s duševním onemocněním. Připraveny jsou projížďky na replice plachetnice Miamiti z 18. století, projížďky na malé plachetnici Vaurien s ukázkou základů plachtění, možnost vyzkoušet si jízdu na seakayaku. Uskuteční se také křest nových plavidel v půjčovně lodiček (pramice, šlapadla, paddelboardy). Bohatý program akce zakončí koncert multinárodnostní kapely Sakra Buraja (začátek v 18 hodin).

TUČAPY

Dobrovolní hasiči srdečně zvou všechny příznivce hasičského sportu a dobré zábavy na 14. ročník hasičské soutěže O putovní pohár obce Tučapy. Soutěž se koná na fotbalovém hřišti a první kolo začne v 17.30 hodin. Ve 22 hodin vypukne finále na uměle osvětlené dráze. Zatím je přihlášeno 42 týmů mužů a 22 týmů žen. Během soutěže, a také po jejím konci se koná diskotéka se vstupem zdarma. V areálu na návštěvníky čeká velká lezecká stěna. Těšit se můžete i na bohaté občerstvení či stan se speciály regionálních pivovarů.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Na plné obrátky už se roztáčí také letní kulturní program na pískovně. Tuto sobotu od 20 hodin rozvíří tamní dění českobudějovická kapela Země vzduch & Colektiv.

ZÁLŠÍ

Obnovení tradice Velké pouti se dočká obec Zálší. Její program odpoledne okoření pouťové posezení s dechovou kapelou Blaťácká pětka a vystoupení dětí. Právě pro malé návštěvníky je navíc připraven bohatý program soutěží.

NEDĚLE

CHÝNOV

Pozoruhodné chvíle se dočkají lidé v Chýnově. Novomanželé Anežka a Matouš Čmelíkovi se mezi 13. a 15. hodinou vydají z náměstí na svatební cestu. A ne jen tak ledajakou – pojedou totiž Velorexem do Portugalska! Přijďte je podpořit a popřát jim šťastnou cestu.

CHOTOVINY

Hrdá obec na vrchu nad Táborem se oblékne do slavnostního. Dění oživí tradiční pouťové veselí s řadou lákadel pro děti i dospělé.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Farnost Veselí nad Lužnicí chystá tradiční pouť do Drahova. Na cestu se poutníci vydají v 7.30 hodin od kostela Povýšení svatého Kříže. Procesí zakončí v 10.30 hodin slavnostní mše v drahovském kostele.

Na pískovnu zavítá se svým divadlem populární Víťa Marčík. Na jeho osobité ztvárnění pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků se mohou návštěvníci těšit v 15 hodin.