Ve středu úderem čtrnácté hodiny se v Kulturním domě mohli zájemci o koupi pozemku utkat v licitačním souboji. V zasíťované podobě nabízelo město dvě parcely v lokalitě Na Brousku a na sídlišti Svákov 23 parcel. Minimální kupní cena činila 500 korun za m2.

„Tato forma je lepší než obálková metoda. Tady jsou karty otevřené pro všechny stejně,“ ocenil formu prodeje Miloš Macháček. Pro něj i jeho ženu Lenku to byla jediná možnost, jak se dostat v Soběslavi k bydlení. Do této doby totiž žádné pozemky ve městě nebyly. Původně chtěli byt v nové zástavbě, ale nic takového se jim sehnat nepodařilo. I to je zřejmě důvod, proč si mnozí lidé vybrali za trvalé bydliště okolní obce ve vzdálenosti několika málo kilometrů, čehož jsou například sousední Klenovice důkazem.

Ještě před samotným začátkem se mohli přítomní, kterých bylo několik desítek, seznámit s veškerými podrobnostmi ohledně pozemku. Na poslední detailní dotazy odpovídala vedoucí odboru správy majetku města Věra Hanzalová. Veškeré podklady k připravenému prodeji si zájemci měli k dispozici prohlédnout několik týdnů předem i na webu města.
Jelikož účastníci museli složit vratnou kauci ve výši 20 tisíc, byl přítomný i strážník Městské policie Soběslav.
Hlavní organizátor licitace Ivo Ludvík z realitní kanceláře Soreta Group, kterou si pro tento způsob prodeje vybralo město, očekával největší zájem o dva samostatně nabízené pozemky v Na Brousku.

„Cena všech parcel je navíc velmi slušná, když uvážíme, že jde již o zasíťované pozemky,“ zhodnotil Ludvík ještě před začátkem.
K licitaci se zapsalo celkem 16 zájemců, kteří složili kauci a obdrželi licitační číslo. Samotné licitace se jich účastnilo pouze 13.
Hned o první pozemek svedli boj dva zájemci. Vyvolávací cena 373 500 korun vyšplhala na výsledných 455 tisíc. Vítězem se stal Petr Valeš.
„Vzhledem k tomu, že jsem členem zastupitelstva, byl tento způsob jediná šance, jak od města pozemek koupit,“ okomentoval své vítězství. V případě obálkové metody by těžko mohl případným pochybovčům dokazovat, že v takovém způsobu nejsou žádné machinace spojené s jeho členstvím v zastupitelstvu.

Největší souboj se odehrál o pozemek s výměrou 888 m2. Za ten nový majitel zaplatí nakonec o 206 tisíc více a cena za m2 stoupne na 732 korun.
Ani při nízkých cenách pozemků, při níž město podle místostarosty Vladimíra Drachovského vycházelo z možnosti, aby byly prodejné, se všechny prodat nepodařilo. A to se o ně mohli ucházet i mimosoběslavští.
Z pětadvaceti parcel jich zůstalo městu ještě dvanáct. Šest pozemků získali zájemci za vyvolávací cenu, o sedm se licitovalo. Vyvolácí cena 5 331 500 korun se vyšplhala přes šest milionů.

Za stejnou cenu nabídne město zbylé pozemky opět stejnou formou prodeje v květnu nebo v červnu.