Jen za pondělí se stalo deset dopravních nehod a podle mluvčího táborské policie Miroslava Doubka lze odhadovat, že stejný počet nehod, kdy se řidiči nedokázali rychle přizpůsobit změnám počasí, nebylo policii vůbec oznámeno. Hmotné škody spočítali na 330 tisíc korun.

Z výletu později

Studenti táborského gymnázia vracející se z Prahy z divadelního představení, se domů dostali o více než hodinu později. „Zůstali jsme stát asi tři čtvrtě hodiny u Sudoměřic u Tábora, kde průjezd zablokoval kamion,“ uvedla včera třídní učitelka Petra Husáková.
Táborští silničáři vyjeli na cesty hned ráno a s 29 vozy v údržbě silnic pokračovali přes noc až do včerejška. Nejvíce jim práci ztěžoval vítr, který přikrýval a rozfoukával čerstvě nasypanou sůl.
Letos nově budou silničáři na celém úseku táborské dálnice sypat solí. Na mostě přes Jordán zůstává povinnost pracovat pouze s inertem.

Uvízlé kamiony

Situace s uvízlými kamiony se pravidelně opakuje a jsou problémem i pro samotné silničáře, kterým pak brání v údržbě. „Naše vozidla se musejí chovat jako normální účastníci provozu. Někdy voláme o pomoc policii. Sami dopravu řídit nesmíme,“ dodala včera Pavlíková.

Náledí ve Lhotě

Příval sněhu vyděsil také obyvatele menších obcí, jejichž silnice se pak ztrácí pod sněhem. Zatím však napadlo okolo deseti centimetrů. „Je to naváté. Cestu nám protáhl traktor, ale od vrat to musíme odházet,“ poznamenala Stanislava Wimmerová z Broučkovy Lhoty. Spojení se světem neztratili. Kdo má auto dobře připravené, do města se dostane. „Je tady ale velké náledí, takže si člověk musí dávat pozor,“ dodala Wimmerová.
Bez problémů byla i Jistebnice, její náměstí včera pokrývalo pět centimetrů sněhu.