Divadélka, dekorace, loutky, původní tištěné archy, rekvizity, oblečky pro loutky a střihy na ně, divadelní texty. To všechno bude od 10. října k vidění ve Smrčkově domě na soběslavském náměstí.

Mezinárodní divadlo Karromato si tu totiž pro vás připravilo unikátní výstavu, která představí český fenomén rodinného loutkového divadla. Jedná se o originální tištěná stolní divadélka z první poloviny 20. století, na kterých se podíleli významní čeští umělci jako například Vít Skála, Karel Štapfer, Josef Skupa, Svatopluk Bartoš či Antonín Ladislav Salač. Výstava je doplněna o původní litografické archy Dekorací českých umělců vydávaných od roku 1913, fotografiemi a divadelními texty.

Soběslavská expozice, která je součástí mezinárodního loutkového festivalu Toulavé loutky, pořádaného v rámci evropského projektu Vagabondages, odstartuje vernisáží v pondělí 10. října v 17 hodin. Potrvá však pouze do 22. října, tak si ji nenechte ujít. Na snímku autoři výstavy, loutkaři Luis Montoto a Pavla Srncová ze Soběslavi, kteří se svým přídstavením vystoupí i na festivalu.