Plánovaná rekonstrukce podle původního předpokladu měla být hotová začátkem listopadu. „Především díky příznivému počasí, ale i ohleduplnosti motoristů, se práce omezující provoz podařilo dokončit o týden dříve," informoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Během uplynulých dvou měsíců podle Veselého došlo k výměně povrchu na cca 500 metrech dlouhém úseku silnice I/3 procházející Miličínem. „Odfrézovali jsme okolo tří tisíc tun recyklátu a stejné množství asfaltové hmoty do vozovky vrátili. Úpravy se dočkal systém odvodnění a došlo i na instalaci nových prvků zvyšujících bezpečnost silničního provozu," upřesnil.

Nové přechody i radar

Na obou koncích Miličína ŘSD vybudovalo také vybočovací ostrůvky jejichž smyslem je zklidnění dopravy. „Vznikly dva nové přechody pro chodce a na příjezdu od Tábora nový odbočovací pruh v křižovatce s místní komunikací. Instalován byl také nový radar zobrazující SPZ vozidel, která překračují nejvyšší povolenou rychlost padesát kilometrů v hodině," prozradil Veselý s tím, že intenzita dopravy na průtahu Miličína je značná. Po silnici, která spojuje Prahu a České Budějovice, denně projede kolem sedmnácti tisíc aut- Z toho pětinu tvoří nákladní vozy a kamiony. Za Miličínem je nájezd na dálnici D3.

Kuriózní mezera v dálnici u Tábora by se mohla brzy zacelit. Dlouhodobý spor o přilehlé nemovitosti se dočkal zvratu.
Mezeru v dálnici u Tábora mohou dostavět, sporné nemovitosti stát vyvlastnil

Jde o společnou investiční akci ŘSD a města Miličín, které souběžně s opravou komunikace upravuje chodníky, přejezdy od domů na silnici a osazuje nové veřejné osvětlení. Zhotovitelem je společnost STRABAG, která provádí práce za 22,9 milionu bez DPH.