Na opravy základních škol posílá letos radnice bezmála šest milionů. Většinu částky proinvestuje o prázdninách, kdy jsou prázdné. „Není to ale podmínkou. Práce, které neomezují provoz, děláme i v průběhu školního roku,“ upřesnil šéf odboru školství Radomír Kouba.
Již v červnu se dočkal dokončení Zelený pavilon v budově školy ve Světlogorské ulici na sídliši Nad Lužnicí, ve které bude od nového akademického roku sídlit vysoká chemicko–technologická škola. Budova si z kasy vyžádala okolo jednoho milionu korun.
„Udělali jsme samostatný vchod s přístupovým chodníkem, rozvody elektřiny, předělali jsme sociální zařízení. Tam, kde byly dříve nevyužité kouty, vznikly kanceláře,“ vysvětlil Kouba.
Novou fasádou za 450 000 korun již září škola na náměstí Mikuláše z Husi a z celkové sumy si ukrojilo díl i nové dětské hřiště v Měšicích. Děti dostaly bezpečné místo na hraní za téměř dva miliony korun. V současné době finišuje rekonstrukce vzduchotechniky v budově školy v Helsinské, a to za zhruba jeden milion korun. Mateřské školy v Čelkovicích a ve Vančurově ulici se dočkají rekonstrukce zahrad, kde přijde na řadu montáž herních prvků. Mateřská škola v Dlouhé získá zase nový zastřešený vstup pro maminky s kočárky. „Snažíme se průběžně pracovat na všech školách a zároveň podle priorit řešíme věci, které již nelze odložit. Na všechno se ale nedostane,“ uzavřel Kouba.