Do Síně slávy českého pivovarnictví a sladovnictví navrhl Ivana Dufka ředitel Střední odborné školy ekologické a potravinářské, Ladislav Honsa, za celoživotní přínos v oboru pivovarském, sladařském, chmelařském a pěstitelském. Ale také hlavně proto, že je již 7 let pro školu přínosem a svou úlohu školního sládka vykonává s nasazením a pílí, pivo jím vyprodukované a vařené společně se studenty všem chutná. Do síně slávy byl přijat slavnostním obřadem 26. září v Praze.

ZAČALO TO NA BRIGÁDĚ

Ivan Dufek se narodil v Praze jako prostřední z pěti dětí v rodině ekonoma. S pivovarnictvím přišel do styku prvně na několika chmelových brigádách při střední škole. „Vždy jsem uvítal možnost něco si přivydělat, neboť žádné kapesné jsem nedostával. V Praze Podbabě byla v té době sladovna, kde měli stále nedostatek pracovníků, i když výdělky byly malé a práce fyzicky náročná, noční i nedělní směny, pracovní prostředí nevlídné, prach a horko při sbírkách odhvožděného sladu. Nedostatek pracovníků řešil směnmistr i náborem na ulici, a tak jsem ač nezletilý získal možnost příležitostného přivýdělku i praxi ve sladovně,“ rozebral své začátky.

AŽ PO ŘEDITELE

Učil se hodně cizím jazykům, ale také četl a pivovarnictví ho nadchlo především soudržností, přátelstvím a cechovními zvyky mezi sladovníky, ale také starým způsobem kvalifikace a znalostí systémem cestování tovaryšů pivovar od pivovaru. „Po maturitě v roce 1961 jsem byl přijat na Vysokou školu chemickou a technologickou, čekala mě praxe v pivovaru a sladovně Smíchov,“ vzpomíná na studia.  

Zkušenosti nabral také v Kindlbrauerei v Berlíně a diplomovou práci zpracovával v pivovaru Braník. Později využil stipendia Jihočeských pivovarů a nastoupil v pivovaru Třeboň. Na svou žádost se podílel na práci jak v Budějovickém Budvaru, tak v Samsonu a první jeho funkcí byla pozice sklepmistra. Postupoval přes podsládka až k sládkovskému místu. V letech 1976 až 1979 stihl i postgraduální studium na VŠCHT.

„V roce 1992 bylo vytvořeno nové spojení tří pivovarů v Jihočeském kraji formou akciové společnosti Jihočeské pivovary, jednalo se o Regent v Třeboni, Platan v Protivíně a Samson v Budějovicích,“ zavzpomínal. Vystřídal několik různých pozic od vedoucího exportního oddělení po ředitele, před důchodem v roce 2010 byl přijat jako učitel praktických cvičení do Střední odborné školy potravinářské a ekologické ve Veselí nad Lužnicí.

VAŘÍ VE ŠKOLE

Ve škole byl minipivovar instalován na jaře v roce 2011, Ivan Dufek byl u toho. „Pomáhal jsem ho vybudovat, dodnes v něm vařím a vyučuji. Žáci zde pod mým dohledem připravují mladiny, kvasí a dokvašují různé druhy piva, provádějí sanitaci, stáčení a čepování piva, analyzují suroviny a hotová piva ve školní laboratoři a ve čtvrtém ročníku cvičí i senzorickou analýzu,“ vyjmenoval úkony studentů školní sládek.

Na tomto místě pracuje dodnes jako učitel a sládek. Vychoval řadu absolventů, kteří studují na vysokých školách s pivovarnickým zaměřením nebo pracují v tomto oboru na různých pozicích. Vede kurzy vaření piva, degustační pivní kurzy, které škola nabízí veřejnosti.

Když se otevřely hranice, využil možnosti pracovat v zahraničí, viděl řadu pivovarů ve 12 zemích světa. „Podobně se snažím v České republice a rád vzpomínám a děkuji všem pivovarníkům, které jsem na své celoživotní cestě potkal,“ podotýká.