Marketing. Rozvoj cestovního ruchu. Nebo obchodní a prezentační dovednosti. To jsou jen některé ze vzdělávacích aktivit, které bude Jistebnice realizovat ve svém novém informačním a školicím centru. Jeho otevření plánuje na podzim.

První kurz se koná 5. října a jde o úvod do účetniství a daňové problematiky. „Je určen pro začínající podnikatele nebo osoby zastupujícíc podnikatelský sektor, kteří se chtějí zlepšovat ve svých aktivitách, získat nové informace nebo si osvěžit základní pravidla pro úspěšné podnikaní,“ nastínila iniciátorka celého projektu Magdalena Rezková ze sdružení nezávislých kandidátů 5J.

Obec už má termíny kurzů rozplánované do března příštího roku. Kapacita účastníků je stanovená na dvanáct lidí. Centrum bude vybavené data projektorem, plátnem, multifunkční tiskárnou a notebookem.

Místnost, která má být umístěná v prostorách radnice, poslouží také v rámci zvyšování počítačové nebo jazykové gramotnosti obyvatel nebo jako místnost pro pořádání výstav místních umělců či výchozí místo pro realizaci kulturně-společenských aktivit místních spolků.

Vzdělávací aktivity jsou financovány z Programu rozvoje venkova prostřednictvím MAS Krajina srdce. Rezková uspěla se svou žádostí a na projekt získala dotaci 128 tisíc korun. Jeho součástí je i zřízení infocentra v obci, která se snaží získat zpět titul města.