„Dozvěděla jsem se to teprve před chvílí. Ale jsem ráda. Dcera je zatím zdravá a takhle bude mít daleko větší šanci, že nebude marodit přes Vánoce,“ sdělila Jana Popovičová, matka desetileté Natálie. Zároveň potvrdila, že ve třídě prý bylo už jen asi šest dětí, a že by výuka stejně neměla cenu.
„Aby toto opatření mělo efekt a abychom zamezili dalšímu šíření nemoci mezi dětmi, je nutné, aby se děti neshromažďovaly. Proto nebude možné ani stravování ve školní jídelně ani nebude v provozu školní družina,“ sdělila ředitelka 1. ZŠ Hana Hojsáková. Na škole během posledních tří dnů onemocnělo až 26 procent žáků. „Na nižším stupni byla situace ještě horší. Viróza navíc začala napadat i členy pedagogického sboru,“ dodala Hojsáková.
Na druhé sezimovoústecké základní škole se Deníku ještě podařilo zastihnout zástupce ředitele Petra Švejdu. „Nemocnost ve třídách se blížila skoro třiceti procentům. Do dnešního rána jsme měli devadesát nemocných žáků, během dne si ještě pro některé přišli rodiče,“ uvedl Švejda. Ze stejných důvodů jako na jedničce nebude v provozu ani školní družina a jídelna. „Jak nás informovala lékařka z hygienické stanice, jedná se o kapénkovou infekci, která se velmi rychle šíří. Děti mají v prvních dnech vysoké horečky a střevní potíže. Jen doufám, že do Vánoc bude všem alespoň o něco lépe,“ řekl Švejda.