„Podstatou projektu bylo vybudování výukových prostor v nevyužitém podkroví, spojené s výměnou střešní krytiny a zajištění bezbariérovosti celého objektu,“ přiblížila akci starostka města Hana Randová.Kromě toho dostala škola i novou fasádu.

Přestože Tábor na rekonstrukci získal peníze z dotace, musel investovat ještě 18,5 milionu ze svého rozpočtu. Starostka si k tomu neodpustila malou poznámku: „Budova je historickým majetkem města Tábora, ale zřizovatelem průmyslovky je stejně jako u ostatních středních škol kraj. Takže je to trošku paradoxní situace.“

Nové učebny pro výuku technických oborů začne škola využívat od 1. září. Do té doby je zapotřebí vše ještě plně dovybavit. „Když jsme se před třemi lety spojovali se stavební školou, cítil jsem takový dluh. Právě pro stavaře nám chybělo odpovídající prostředí. Dneškem se tento dluh splatil,“ řekl včera Deníku ředitel školy Marcel Gause.

Součástí projektu bylo také vybudování bezbariérových přístupů v celém objektu. „V těchto historických budovách bývá velký problém se zajištěním pohybu handicapovaných občanů. Takže meritem této akce byla také bezbariérovost,“ doplnila starostka.

Areál SPŠ strojní a stavební patří svou rozlohou k největším v celém kraji. V současnosti tu studuje okolo 900 žáků. V souvislosti s rekonstrukcí a vznikem nových výukových prostor se ale kapacita školy zvyšovat nebude.