„Když slyšeli, že se mají na něm finančně podílet, od jednání odstoupili,“ zdůvodnil tajemník Lubomír Šrámek.
Kluci s prkny jsou zklamaní. „Tak to padlo? Tolik peněz, co chtěli, bychom neutáhli. Nejdříve chtěl pan Velé za pronájem dvanáct tisíc ročně, to byla paráda. Pak ale částka skočila na dvě stě tisíc. Starostka mu tedy zavolala a stanovili sto tisíc,“ uvedl za Taboard Miroslav Brož. Šéfovi tělovýchovných zařízení Tábora (TZMT) Michalu Véle pak předložili výpočty. Se 60 000 korun od sponzora by se do akce pustili.
Kamenem úrazu ale byly správa a stavba parku, na ně se Taboard necítí. „A také jsme peníze měli dát najednou, což nejde, měly být i ze vstupného,“ dodal Brož.
Michal Véle si na 12 000 korun si nepamatuje. „Když jsme dopřesnili potřebnou plochu a vzali v úvahu vytápění a osvětlení, byla suma vyšší a riziko, že tam bude jezdit jeden člověk, už nést nechtěli. Mladí by totiž dnes chtěli všechno zadarmo, “ míní šéf TZMT Véle.
Zlobí se i kvůli pronajímání parku na sídlišti Nad Lužnicí, tvrdí, že po závodech tam zůstává nepořádek. Brož si zase postěžoval, že než k závodu vůbec může dojít, musí si rampy opravit. „Kdyby nám dali nějaké peníze, mohl by být bezpečný, my bychom vše opravili,“ nabízí Brož.