Hned po půlnoci na prvního ledna přistihli na Žižkově náměstí jedenačtyřicetiletého muže z Pelhřimovska, který vylezl na vánoční strom a polámal mu několik větví. Poničil také dřevěný plůtek kolem betlému. Jak viděl strážníky, dolů se mu moc nechtělo. Úkryt opustil až po opakované výzvě. V krvi mu proudilo 1,3 ‰ alkoholu. Teď ho čeká trest za přestupek proti majetku.

O dvě a půl hodiny později vyrazili strážníci do Klokotské ulice. Po skupině rozjařených lidí tu zůstaly poválené a rozsypané popelnice a také květináče s tújemi. "Strážníkům se podle výpovědi několika svědků podařilo určit jednoho mladého muže, který měl uvedenou spoušť na svědomí. Velmi arogantní čtyřiadvacetiletý mladík z Benešovska se k činu sám doznal s tím, že on si může dělat vše, co se mu zachce," přiblížil chování výtržníka mluvčí strážníků Pavel Šimek.

Na příjezd policie k ověření totožnosti odmítl čekat a pokusil se zmizet. Strážníci tak museli použít donucovací chmaty a hmaty, ale protože mladík kladl vytrvalý odpor, skončil v poutech. Po celý zákrok strážce zákona slovně urážel a také jim vyhrožoval. I jeho silvestrovská oslava skončí u správního řízení.

A do třetice stížnosti: na rušení nočního klidu i na odpalování pyrotechniky v Husově parku. Rachejtle mají na svědomí také útěk dvou psů. Fenku menšího křížence černobílé barvy odchytili strážníci v Zárybničné Lhotě a bišonka v Kamenné ulici v Klokotech. Oba čekali na své pány v útulku v Vápenné strouze.

Posádka mladovožické záchranky vyrazila v půl druhé na pomoc osmadvacetileté ženě, které zábavní pyrotechnika způsobila poranění oka. Po ošetření pacientku převezli na oční oddělení českobudějovické nemocnice.

Noc měla krátkou i uklízecí četa technických služeb. Jak upřesnil jejich jednatel Michal Polanecký, do ulic 15 lidí vybavených jedním silničním a jedním chodníkovým samosběrem a dvěma multikárami vyrazilo v půl šesté. Do půl osmé Nového roku uklidili ulice od nádraží přes 9. května až na náměstí a ke Kotnovu. Z dlažby sesbírali zhruba tři kubíky odpadu, převážně zbytky po odpalu pyrotechniky.