Vedení obce zvolilo provizorní řešení: průběžně zasypává cestu drceným asfaltem, který ale ve výmolech vydrží maximálně čtrnáct dní. Ani majitel kempu Orion Jan Stanček není se stavem spokojen. „Vždyť je to pro zlost nejen klientům mého kempu, ale i místním, kteří tudy denně projíždějí. Slýchávám různé připomínky a také vím, že ne všichni lidé mají udělanou přípojku. Obecní úřad přislíbil novou silnici příští rok,“ svěřil se majitel, který si před měsícem stěžoval přímo u starosty Pavla Němejce.
„Koukněte na tu silnici, to je hrůza. O tom byste měli napsat,“ rozhořčeně poznamenal i Jaroslav Kohout z Roudné.
Podle místostarosty Jana Horejse má problém tři roviny. Tu zásadní, tedy vykoupení soukromých pozemků pro účel silnice, obec vyřešila letos na podzim. „Ještě dva domy v ulici si musí do příštího roku nechat udělat kanalizační přípojku a musí to stihnout než začneme silnici opravovat. Pak už ji rozkopávat nebudeme,“ uvedl druhý problém.
Třetím oříškem jsou finance. Radnice má sice v rukávu vypracovaný projekt na novou komunikaci, ale na jeho realizaci potřebuje sehnat přes patnáct milionů korun.
„Již v září jsem oslovil asi dva nebo tři dotační tituly. Teď musíme počkat, který vyjde. Před stavbou cesty se budou muset vykopat i panely, které leží pod silnicí. Následovat bude stavba základů, krajnic, obrubníků a chodníků. Proto je projekt tak drahý,“ upřesnil Horejs a slíbil, že silnici již v následujícím roce opraví.
Kronikářka obce Alena Hejná, bydlící u silnice, potvrdila, že silnice je trnem v oku každého obyvatele Roudné, ale o prázdné obecní kase vědí všichni. „Obec musí počkat na nějaké dotace,“ konstatovala.