V Táboře byste asi nenašli praktičtější a logičtější místo pro konečnou MHD než je ta s názvem Sídliště Nad Lužnicí střed. Jak už říká název, je v centru dění. Stačí se jen rozhlédnout: kolem vás budou proudit davy lidí. A zatímco jedna skupinka se „nalodí” do autobusu a na malou chvíli všechno utichne, hned po několika minutách už se na zastávce seskupí nový hrozen cestujících. Společně mohou dojet až k nemocnici, a to číslem 10 nebo 15.

Kousek od zastávky je možné nakoupit si potraviny i textil, zaskočit si do pizzerie nebo pekařství, utratit nějakou tu korunu v second handu.

Marie Studničková ale ze zastávky zrovna mířila do nedaleké obchodní zóny se supermarkety. „Bydlím tu v jednom z věžáků ve dvanáctém patře. Teď zrovna jedu se známou nakupovat, je to odsud do Tesca kousek. A když potřebuju rychle pořídit obyčejné potraviny, nakoupím si hned tady v Albertu,” říká obyvatelka sídliště a oceňuje, že i poliklinika stojí na strategickém místě, které vyhovuje zejména seniorům. O sobě s úsměvem tvrdí, že spokojenost tu je úměrná věku a roční době.

Hned u zastávky je obzvlášť pro rodiče velkým ulehčením života škola a školka. Nemusejí tedy vozit své ratolesti míle daleko od svého bydliště. Co tu ovšem podle místních všeobecně chybí, je zeleň. I když třeba hned kousek od zastávky pokrývá kopec březový hájek a řeku a les skrývá jen další stěna z paneláků.

„Domy v té novější zástavbě jsou na sebe děsně namačkané, a schází jim tak zeleň. Musím za ní jezdit vlakem do Bechyně k lesu,” míní Marie Studničková, které na sídlišti schází vesnická soudržnost. Lidi si tu prý jeden druhého nevšímají, každý si žije svůj život v anonymitě. To je ale běžná tvář velkých sídlišť.

Mléčný bar

Michaela Majerová si pochvaluje nápad umístit hned k zastávce mléčný bar, ze kterého teče čerstvé mléko od farmářů. „Bar tady využití opravdu má velké, lidé si k němu chodí pro čerstvé, lehce přepasterované mléko vcelku často,” říká Michaela.

Areál Komora

I když ze zastávky na areál není vidět, je jen kousek cesty. A je častým cílem zdejších bruslařů a rodičů s dětmi. Oblíbené se staly i farmářské trhy, které se v areálu přes sezonu konají. Kromě polikliniky je tady po ruce také pošta s pojišťovnou a spořitelna na své klienty pamatovala bankomatem. V okruhu zastávky je také pobočka městské knihovny a znovuotevřený bazén pro plavání kojenců.