Pár obsazených chatek a několik stanů osaměle se krčících v trávě. Takový pohled se už dlouho nabízí návštěvníkům většiny kempů na Táborsku. „Je konec prázdnin, lidí je tu málo,“ potvrzuje spolumajitel kempu u Knížecího rybníka Martin Tůma.

A jak hodnotí uplynulou sezonu majitelé a personál kempů? Názory se liší. „Letošní sezóna byla nejhorší za posledních pět let, lidé nemají peníze,“ vysvětluje si pokles zájmu o ubytování provozovatel roudenského kempu Pohoda Miroslav Soukup."V květnu a v červnu bylo špatné počasí, lidé moc nejezdili. V červenci byl plný kemp jen o prodlouženém víkendu. “

Optimističtější hodnocení má Ludvík Kolář ze soběslavského kempu TJ Spartak: „Sezona začala velmi dobře. V minulýchdvou letech měla Lužnice jen málo vody, letos takový problém nebyl. Ale 8. srpna se začala zvedat voda, a vodáci přestali jezdit.“

Povodně se na nízké obsazenosti podepsaly v řadě kempů. V Soběslavi museli kvůli stoupající hladině Lužnice na týden přerušit provoz. „I když se voda do chatek nakonec nedostala, o lidi v chatkách i stanech jsme přišli,“ říká Ladislava Trešlová.
Z kempů již na konci týdne mizelypředevším rodiny s dětmi. Rodičům končí dovolené a děti už ve středu zasednou do školních lavic. V září je v tábořištích nahradí rybáři či houbaři. „Ti ale přijedou většinou jen na víkend,“ doplňuje Miroslav Příplata z Karvánek. Počasí navíc příliš laskavé nebude.
Měsíční výhled ČHMÚ naznačuje, že září definitivně ovládnou podzimní teploty kolem patnácti stupňů.

Hana Míková