Jiří Fišer dostal od voličů méně hlasů než Marek Slabý, pozici lídra neobhájil ani Petr Novák z ANO 2011, kde ho předběhla Radka Maxová. Ostřílený matador Ladislav Šedivý se musí dívat na záda o generaci mladšímu Václava Ebertovi a také Tibor Stano musel dát přednost dámě Olze Bastlové.

Konečně to vyšlo

Muselo se objevit ANO, aby po mnoha marných pokusech dokázala konečně prorazit. Alena Heršálková dokonce z kolegů získala od voličů nejsilnější podporu. Štěstí zkouší od roku 2002, kdy byla trojkou na kandidátce SNK, za čtyři roky táhla za Město i mládeži, které vedl Tibor Stano. A v předchozích volbách v roce 2010 se ředitelka školy Alena Heršálková nechala zlákat na kandidátku VV s Tomášem Snášelem. Až ANO je to pravé.

První výměna stráží je na světě

Miloš Tuháček (Jinak!) se sice na přímo kromě roku 2002, kdy držel s T2002, do zastupitelstva nedostal, ale pokaždé se v něm nakonec objevil. Letos tomu není jinak, jen s rozdílem, že střídání není v polovině mandátu, nýbrž hned při jeho vzniku. Lukáš Štrincl po vítězství netoužil, byl spíš do počtu na 20. místě, přesto si ho voliči našli. Místo ale přenechává Miloši Tuháčkovi.