Rychlé rande už navštívily tisíce klientů, lásku si prý našlo až 90 procent z nich. Heslo agentury, která se pyšní šesti stovkami pozitivní recenzí, je trefné: „Kdo nechce být sám, přijde rychle k nám“.

Rychlé rande neboli Speed Dating vymyslel americký rabín Yaacov Deyo, aby tím zvýšil počet židovských svateb. Tento způsob seznamování se brzy rozšířil do dalších států a je čím dál tím oblíbenější.

Nápad přenést tento druh seznamovacích akcí na jih Čech měl syn Aleny Krátoškové Lukáš, když v televizi viděl, jak je rychlé rande populární v Americe. „Byl by to dobrý podnikatelský záměr. Mně i mladšímu synovi Honzovi se nápad zalíbil,“ říká Alena Krátošková, jak 1.dubna 2014 založili seznamovací agenturu Rychlé rande.

Jak to v praxi funguje?

Speed datingová agentura Rychlé rande seznamuje už deset let nezadané v jižních a západních Čechách i na Vysočině.Zdroj: Se svolením Rychlé randeAlena Krátošková: Klienti se přihlásí, čímž se dostanou do pořadí. Když máme termín akce a volné prostory, které si ve městech pronajímáme, zavoláme přihlášeným klientům a termín jim sdělíme. Opravdu nás moc těší, když si zájemci o účast třeba vyměňují směny nebo berou i dovolenou, jen aby se mohli zúčastnit. Když jim termín vyhovuje, zaplatí vstupní poplatek, tím si zarezervují místo. Akci zorganizujeme a všechny klienty na ni připravíme. S každým mluvím telefonicky čtyřikrát až osmkrát, podle jejich potřeby. Snažím se poradit, aby účast byla co možná nejúspěšnější. Na akci se seznamuje 14 až 18 žen se 14 až 18 muži. Vždy musí být přesný počet. Ten se odvíjí od velikosti pronajatých prostor nebo i věkových kategoriích. Ve starších kategoriích bereme méně párů, aby to pro ně bylo komfortnější.

Čím je Rychlé rande výjimečné?

Hlavně tím, že se nezadaní seznamují se svými protějšky osobně. S každým si pět minut povídají. Za tu dobu stačí přeskočit jiskra, zafungovat chemie, zjistí, které protějšky se jim líbí, jsou jim sympatické, mají společné zájmy nebo koníčky. V dotazníku si všichni na akci zakroužkují ty protějšky, se kterými se chtějí dál seznamovat. My ty dotazníky ještě ten den vyhodnotíme, druhý den jim všem zavoláme a těm, kteří se vzájemně zakroužkovali, předáme na sebe telefonní čísla. Ti se hned mohou zkontaktovat a pokračovat v randění. Protože máme věkové kategorie 20 až 35 let, 30 až 45 let, 40 až 55 let a 50 až 65 let a v nich 15letý věkový rozdíl, mohou si klienti vybrat jak mladší, tak i starší protějšky, což jim vyhovuje. Pouze v Táboře máme ještě mimořádnou kategorii 60 až 78 let. Těší nás také, že po skončení akce už odchází několik klientů v páru. Jiskra přeskočí hned na akci.

Nemáte strach z konkurence, tedy z online seznamek?

Strach nemáme. K nám právě chodí i hodně lidí zklamaných z internetových seznamek. Seznamovat se osobně je pro ně nejlepší a nejrychlejší. Během akce si vyberou protějšky, které je zaujaly. A s těmi, které si v dotazníku nezakroužkují, nemusejí absolvovat zbytečné rande. Je to obrovská úspora času. Hlavně se navzájem vidí. Proto je Speed dating tak vyhledávaný. Spousta lidí považuje akci za hezký zážitek. Máme hodně přihlášených zájemců ve všech městech, tudíž i delší čekací doby. Jsme rádi, že klienti čekají. A když jim zavoláme i za několik měsíců, že jsou na řadě, tak nám děkují, že jsme na ně nezapomněli. To je moc příjemné a takových lidí si opravdu vážíme. Chápou, že zorganizovat takové akce je hodně časově náročné.

Co se v seznamování za deset let vaší praxe změnilo?

Za těch deset let se změnilo hodně. Dříve, když jsme začínali, tak měli lidé více času a možností, jak se seznámit. Online seznamky, ale i zábavy nebo diskotéky. Trvalo delší dobu, než jsme naplnili kategorie. Nyní je spousta klientů pracovně vytížená a nemají čas ani možnosti osobního seznámení jinou formou, než je Rychlé rande. Proto nám poslední roky přibývá spousta klientů, kteří vyžadují více osobní péče, aby byli v hledání lásky úspěšní. Během organizace jedné akce tak provoláme kolem 60 hodin. To dříve v takové míře nebylo. Když jsme začínali, klienti se přihlásili do nejbližšího města a tam se akce zúčastnili. Postupem let začali navštěvovat akce i ve dvou nejbližších městech a vybrali si, odkud jim protějšek více vyhovoval.

Sexy prádélko. Pro to si ženy či páry chodí do obchodů Erotic City často.
Valentýn pod peřinou? U Jihočechů vedou vibrátory, anální kolíky i sexy prádlo

Dnes už je běžné, že se přihlásí do dvou i tří měst a vybírají podle mentality. Máme spoustu dlouhodobých vztahů i svateb, kdy každý z páru pochází z jiného kraje. Doba zkrátka pokročila. Také v posledních letech přibývá klientů, kteří jsou věkem na rozhraní námi nabízených věkových hranic, například dámě je 42 let a zúčastní se kategorie 30 až 45 i 40 až 55 let. Tito lidé tvrdí, že z většího počtu protějšků se jim lépe vybírá ten pravý, což je určitě pravda. Před šesti sedmi lety byli pánové více romantičtí a více se snažili dámy okouzlit. Poslední roky už u mužů tato snaha opadá. Dámy zase nemívaly tak přehnané nároky na pány jako nyní. Je to zřejmě tou uspěchanou dobou.

Jaké jsou výhody seznámení přes vás?

Je to právě naše snaha každému klientovi poradit. Za naši desetiletou praxi už jsme nasbírali spoustu zkušeností, které klientům předáváme. A hlavně na našich webových stránkách si může každý už dopředu přečíst, čeho by se měl při seznamování vyvarovat. Čtou to nejen naši klienti, ale i lidé z různých koutů republiky. Pak nám volají a děkují nám, že jsme jim otevřeli oči, protože opakují neustále stejné chyby, na které je nikdo dosud neupozornil.

Co jsou klíčové faktory pro podnikatelský úspěch v této branži?

Dělat svou práci s láskou, snažit se pomáhat druhým a nevidět za tím jen zisk. Na tom si, myslím, ztroskotalo hodně konkurenčních seznamek, které se za těch 10 let objevily.

Můžete popsat nějaké veselé příběhy, zážitky ze seznamování vašich klientů?

Máme obrovskou radost, že nám klienti posílají fotky ze svateb a fotky narozených miminek. Svatby ani miminka už nemáme šanci spočítat, ale máme troje dvojčátka. Také nám přicházejí fotky z dovolených, přání k Vánocům a Velikonocům, dokonce jsme stále v kontaktu i s některými klienty, kteří s námi před deseti lety začínali. Jsme rádi, že se nám klienti vrací, i po letech, když se rozejdou. Anebo že nás doporučují kamarádům a známým.

Fenomén, kdy hlavně ženy již mužům nenabízejí reálné setkání, ale požadují platbu za zaslané fotky či videa, se nevyhnul ani Česku a jeho seznamkám. Ilustrační snímek
Místo rande obrazovka počítače nebo intimní fotka. Seznamky už vypadají jinak

Příklady úspěšného seznámení:

Paní s pánem se znali odmalička, vyrůstali na vesnici v rodinných domech vedle sebe. V dětství si spolu denně hráli, chodili do stejné základní školy. Pak paní studovala střední školu a pán učiliště, oba v sousedním městě, v Českých Budějovicích. Byli kamarádi. Paní se vdala a odstěhovala se do jiného kraje, i pán se oženil a také se přestěhoval do jiného kraje. Šest let se nepotkali. Když přijel za rodiči pán, paní tam nebyla. A obráceně. Celou dobu se míjeli. Paní se narodila holčička a pánovi také. Časem se oba rozvedli. Další vztahy jim nevycházely, a tak se jednou přihlásili na Rychlé rande. Zafungoval osud. Oba se přihlásili do stejného města, do stejné věkové kategorie a ještě na stejný termín. Z akce spolu odešli, přestěhovali se k sobě, vzali se a narodil se jim chlapeček.

Další paní bylo 73 let, když jí dcera na Rychlé rande přihlásila. Byla několik let vdovou. Pánovi bylo v té době 76 let a dostal dárkový poukaz. Také vdovec. Na akci v Táboře je posadili k jednomu stolu, prý se k sobě na první pohled hodili. Pán pozval po akci paní na večeři a od té doby se nějakou dobu stýkali, jezdili spolu na výlety, chodili do divadla. Po roce pán požádal paní o ruku na dovolené a vzali se. Říkali, že není na co čekat. Dodnes pořadatelům Rychlého rande posílají fotky z dovolených a děkují jim, že bez nich by se nikdy nepotkali. Každý byl totiž z jiného kraje, pán z Benešova a paní z vesničky u Třeboně.

Jiná paní se zúčastnila Rychlého rande v Táboře šestkrát, pán čtyřikrát. Z toho se třikrát na akci vzájemně seznamovali, nikam to ale nevedlo. Až napočtvrté údajně přeskočila jiskra a poznali, že jsou si souzeni. Organizátoři se jich ptali, proč to nevyšlo už napoprvé. Shodli se, že to v nich muselo dozrát. Vzali se a mají spolu dvě děti.

Pán s paní spolu chodili na základní školu v Plzni, byli spolužáci. Po ukončení školy se jejich cesty rozešly, oba vstoupili do manželství, měli děti a rozvedli se. Na třídní srazy paní nejezdila, bydlela na druhém konci republiky. Neviděli se přes 20 let. Při jedné návštěvě u rodičů v Plzni ji maminka přemluvila, aby se na Rychlé rande přihlásila. Pána přihlásil kamarád, dal mu dárkový poukaz. Přišli do stejné kategorie na stejný termín. Poznali se, po skončení Rychlého rande spolu odešli a už spolu zůstali.

Další hezké a pravdivé příběhy seznámených skrz Rychlé rande nejdete ZDE

Recenze klientů:

Recenzí má Rychlé rande přes několik stovek, další si lze přečíst ZDE.

S mým dnes již manželem jsme se seznámili na Rychlém rande v Táboře před čtyřmi roky. Manžel tam přišel s kamarádem, mně se tam moc samotné nechtělo. Dostala jsem od sestry dárkový poukaz k narozeninám, tak jsem jí slíbila, že tam půjdu. Hned na akci mezi námi přeskočilo jiskření. Druhý den mě pozval na večeři a od té doby jsme spolu. Bylo to sice rychlé, ale vyplatilo se nám to. Píši vaší agentuře toto jako poděkování a mimo to, že jsme se po roce vzali, se nám v prosinci narodila dvojčata. Klouček a holčička jsou teď naše největší štěstí. Jsme úplná rodina, a to díky vašemu Rychlému rande.

Po rozvodu mi kolega doporučil vaši seznamku, protože u vás našel partnerku. Zúčastnil jsem se akce v Plzni, kde žiji, ale nějak jsem cítil, že chci ženu odjinud. Přihlásil jsem se do Českých Budějovic i do Tábora a zjistil jsem, že je tam jiná mentalita, která mi víc vyhovuje. Zkrátím to, našel jsem tu pravou v Táboře, jsme spolu dva roky a plánujeme svatbu.

V online seznamování platí základní pravidlo – být lehce paranoidní, tedy počítat vždy s tím, že na druhé straně může být někdo zcela jiný, než jak se prezentuje.
Víte, jak se bezpečně seznámit na internetu? Počítejte s kreativitou podvodníků

Seznámili jsme se na Rychlém rande v Táboře 21. září 2018. Tenkrát mi bylo 62 let a příteli 65 let. Oba jsme byli ovdovělí už řádku let a samota nás tížila. Na akci mě přihlásila vnučka, přítel se přihlásil sám. Já jsem bydlela v Pelhřimově a přítel v Českém Krumlově. Dnes už víme, že bez vaší seznamky bychom se nikdy nepotkali. Díky Vám se nám oběma vrátilo do života štěstí. Máme se moc rádi a vážíme si každého dne, kdy ještě můžeme být spolu. Přítel se přestěhoval ke mně a od té doby jsme nerozlučná dvojka.

Na vaší seznamovací akci v Táboře mě donutili jít kamarádi, když mi koupili dárkový poukaz. Byl jsem špatný z rozvodu a v té době jsem ani žádnou další ženu nehledal. Dovezli mě až před hotel Palcát, kde se akce konala, aby měli jistotu, že jsem tam šel. Z počátečních rozpaků jsem se dostal hned, když jsem uviděl, jaké hezké a sympatické ženy tam byly. Těch pět minut, co jsem si s každou povídal, bylo opravdu pro mě málo. Zakroužkoval jsem si 9 z 15, ale byly super všechny. Když akce skončila, jednu moji favoritku jsem pozval ještě na kávu, měli jsme si pořád co povídat. Hned druhý den, když jsme se dozvěděli od paní pořadatelky, že jsme se vzájemně zakroužkovali (neřekli jsme si to), jsme šli na večeři a od té doby jsme spolu. Kamarádům děkuji průběžně, ale vaší agentuře chceme oba moc poděkovat a popřát hodně spokojených párů.

Jaké máte plány do budoucna, inovace, na co se mohou lidé těšit?

Už delší dobu nás kontaktují také homosexuálové s přáním se seznamovat. Když o seznamování bude zájem, tak v letošním roce bychom chtěli začít i se seznamování stejnopohlavních párů.

Vrací se vám někteří klienti opakovaně?

Ano, klienti se nám vrací. Na akci si protějšek vyberou, a když se po čase rozejdou, přijdou k nám znovu. Vrací se nám i po šesti až osmi letech vztahu. Nevadí jim ani čekání, protože nás už mají vyzkoušené.

Prozradíte nějaké perličky z praxe? Co zajímá muže a ženy ještě před seznamovací akcí?

Protože zájemci mají různé otázky, tak nás často pobaví. Například pánové se ptají, jestli tam budou dámy plnoštíhlé, aby bylo do čeho plácnout, kolik bude blondýn, jestli bude některá malá, štíhlá, divoká, kolik tam bude rošťand, jestli tam chodí i lepé děvy, kolik jich má dlouhé štíhlé nohy, jestli jsou dámy hodně upovídané a podobně. Nechtějí tam mít hádavé dámy ani fifleny.

Dámy zase zajímají pánové intelektuálové, vyrýsovaní sportovci, šumní šohajkové, roztomilí pánové. Ptají se, jestli mají pánové husté tmavé obočí, pěkné zadky, jestli mají ve starších kategoriích všechny zuby, kolik tam bude korpulentních pánů, kolik pánů bude mít kudrnaté vlasy, kolik pánů jsou blonďáci s modrýma očima, jestli tam chodí lázeňští šviháci, proutníci a tak dále.

Máme velkou radost také z toho, že klienti, kteří se u nás seznámili, si zjistí, kdy máme v jejich městě akci a přijdou se nám ukázat a poděkovat. Dokonce několik párů na začátku akce k zúčastněným promluvilo a řeklo jim svůj příběh. To je něco úžasného.

Jací lidé na vaše akce chodí? A je nějaké předepsané oblečení?

Jsou to vysokoškoláci, středoškoláci, podnikatelé i manuálně pracující, zkrátka všichni, kdo hledají novou lásku, což je důležité.

Protože vedeme akce ve formálnějším duchu a musí mít, jak já říkám „štábní kulturu“, doporučujeme klientům, co si vzít na sebe. Dámy nosí šaty, sukně, nebo černé kalhoty s halenkou, topem a podobně, pánové košile a kalhoty od obleku, někdo má i sako. Potom je tam taková správná randící atmosféra.

Soňa Alexová a Kristýna uspořádaly na Zelném trhu setkání pro tři stovky nezadaných, aby alespoň dvěma lidem v Brně změnily život.
Obří seznamka v Brně: přišlo 300 nezadaných. Podívejte se, jak to probíhalo

Chci ale podotknout, že spousta lidí se na naše akce vůbec nedostane. To když při telefonickém rozhovoru s nimi zjistím, že mají jiné požadavky, než naše agentura nabízí.

Radíte, jak se na randění dopředu přichystat?

Protože se snažíme klientům maximálně poradit, přidáváme na naše stránky poznatky, které jsme za ty roky získali. Po jejich přečtení se tak mohou poučit, čeho se při akci vyvarovat, ale i jak se přichystat na první společné rande po seznamovací akci. Dokonce tam máme i manuály pro pány 20+ „Jak na první rande“ a „Čeho se vyvarovat na prvním rande“. Původně to bylo určeno skutečně pro tyto kategorie, ale jsme moc rádi, že to čtou i starší muži od 40 do 60 let, aby si to připomněli.

Kdy se konají nejbližší seznamovací akce a pro jaké věkové kategorie? Jak je možné se přihlásit?

Nejbližší akce máme:

17. února 2024: České Budějovice kategorie 40 až 55 let

2. března 2024: Plzeň kategorie 30 až 45 let

16. března 2024: České Budějovice kategorie 30 až 45 let

6. dubna 2024: Plzeň kategorie 40 až 55 let

27. dubna 2024: Tábor mimořádná kategorie 60 až 78 let

10. května 2024: Tábor kategorie 40 až 55 let

Zájemci se mohou přihlásit telefonicky na 773 669 982, což je nejrychlejší. Stačí i prozvonit, organizátoři se ozvou zpět. Hlásit se je možné i prostřednictvím e-mailu info@rychlerande.com či webu www.rychlerande.cz.

Rychlé rande je rodinná seznamovací agentura, která 1. dubna 2024 slaví 10. výročí založení. Spolu s oběma syny ji Alena Krátošková vede od začátku tak, jak si to slíbili. Osobně organizuje a moderuje všechna pořádaná setkání, mladší syn Honza se stará o reklamu a marketing, starší syn Lukáš vymýšlí nové nápady, které je posouvají dál. V současné době jde o nejstarší speeddatingovou seznamovací agenturou v západních, jižních Čechách a na Vysočině a druhou nejstarší v České republice vůbec.

V Táboře pořádají seznamovací akce celou dobu v Hotelu Palcát v prostorách salónku Kotnov. V Českých Budějovicích se jedná o sál Galerie v Riegerově 51. V Plzni v příjemném prostředí restaurace Éčko a v Jihlavě v Dělnickém domě. Aktuálně je největší zájem o služby v Českých Budějovicích a Plzni. Dlouhodobě je nejvíce přihlášených mužů v kategorii 20 až 35 let, děvčata v tomto věku mají zájem menší. Velký zájem evidují u žen v kategoriích 40 až 55 a 50 až 65 let, u pánů je o něco menší. Nejvíce se naplňují kategorie 30 až 45 let a 40 až 55 let.

Co organizátoři seznamky radí

Neprozrazujte místo bydliště

Je na zvážení, zda říkat na akcích hned svým protějškům, ve které vesnici bydlíte.

Stalo se, již několikrát, že když se jim dáma nebo pán hodně líbili, jeli je navštívit.

Zjišťovali pak v obchodě, u lidí po vesnici, kde jejich vytoužený protějšek bydlí. Naposledy se tak sešli hned dva pánové s kyticemi v rukou před domem jedné slečny. Zvědavá sousedka nelenila, z pánů vytáhla potřebné informace a jako správná „drbna“ je roznesla po vsi.

Proto: Jestli nechcete mít doma nečekanou návštěvu, řekněte partnerovi, kde bydlíte, až když si vyberete tu pravou nebo toho pravého.

Nechlubte se majetkem

Další poznatky ZDE.

Doporučujeme klientům, aby na seznamovací akci nemluvili o svých majetkových poměrech. Stává se, že ti movitější, hlavně pánové, si na akci přinesou štos fotek svých nemovitostí a během pěti minut, co si mají s každou dámou povídat, jí vysvětlují, kde nemovitost je, jak k ní přišli a na kolik je už vyšla. Některým na to ani těch pět minut nestačilo, zdržovali ostatní a fotky jsme jim museli sebrat. Nehledě na to, že se dámy ani nedostaly ke slovu.

Proto: Je hezké, že jste tak úspěšní a podařilo se vám získat tolik nemovitostí. Ale rozhodně není rozumné, jak dámy řekly, vytahovat se s nimi před protějšky, které ani neznáte. Pokud se dámám chcete pochlubit, nechte to až na vaše první rande, kde budete sami dva a budete mít na sebe více času.