Radnice hledá nového šéfa, kterého chce do funkce uvést k 1. srpnu. Dosavadní ředitel Vladimír Doležal svůj odchod nechce blíže komentovat.
„Jen mohu říct, že do výběrového řízení se nepřihlásím,“ uvedl člověk, který pro ústeckou kulturu pracoval osm let a se svými kolegy v roce 2004 stál u zrodu střediska, které se přestěhovalo do objektu kina Spektrum.

Ačkoli se ozývají hlasy, že za výměnou šéfa je politika, starosta města Martin Doležal, aniž by taková otázka vůbec zazněla, takové spekulace rázně odmítl.

„Rozhodně není výběrové řízení šité někomu na míru,“ uvedl starosta Doležal a upřesnil, proč změnu na postu připravují.
„Rozhodla o tom rada, máme pocit, že středisko stagnuje a potřebuje nový svěží vítr, aby se posunulo dál.“
Novému řediteli se podle jeho slov otevírá široké pole působnosti, kde může realizovat svoje představy o kulturní a sportovní nabídce Sezimova Ústí. Volnou ruku bude mít v organizačních i strategických změnách, jen ale musí počítat s tím, že rozpočet si dle vlastního gusta nenafoukne.
„V rámci přihlášky do výběrového řízení mají možnost si vyzvednout veškeré materiály o středisku, které obsahují i schválený rozpočet této organizace,“ dodal Doležal.

Podání přihlášek končí 29. dubna. Výběrová komise pak rozhodne, kdo ze zájemců bude pokračovat do dalších kol. Pod ředitele Měxusu spadá také péče o Kozí hrádek, dvě dětská hřiště, dvě knihovny, kino a areál letního kina.