VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sestřičky přišly 
o peníze

Tábor – Každá má na starost 15 hospitalizovaných. V popisu práce vzornou péči a srdce na dlani. Nemocného nezajímá, že je jeho sestřička nespokojená se svou výplatou.

16.5.2012
SDÍLEJ:

Kateřina Čížková rozdává v táborské nemocnici péči i úsměvy na oddělení ORL. Foto: Deník/ Martin Donát

V nemocnici teď sestrám na výplatě měsíčně chybí 1900 korun. A to se žádné nelíbí, říká odborářka Jitka Mandíková. Jde o tak zvané stabilizace – pohyblivou část mzdy, kterou zajišťovala úhradová vyhláška.

„Pro letošní rok ale již nebyly přesně definované do platů sester a pan ředitel řekl, že nám je tedy vyplácet nebude," říká Jitka Mandíková a dodává, že každé sestře v táborské nemocnici tak klesla reálná mzda o deset procent.

S tím by se málokterý zaměstnanec smířil, proto stále s vedením zařízení jednají a doufají, že v otázce odměn najdou společnou řeč. „Zatím se to nedaří a jednání klidně může trvat celý rok," naznačila.

Ředitel Ivo Houška argumentuje právě zrušením stabilizací. „Letos již neexistují a my je nemáme z čeho nahradit, protože pojišťovny úhrady zkrátily o dvě procenta. V minulosti se stabilizační příspěvek vyplácel nad rámec profesních platů. Šlo tedy o mimořádnost a my se nyní jen vrátili k těm původním profesním platům," vysvětluje šéf nemocnice s tím, že fixní částku do mzdy sestrám v jejich požadovaném objemu nedokáže garantovat.

Ve zrušení stabilizací ale zakopaný pes není, sestry nelibě vnímají, že krácení úhrad pociťují pouze jejich peněženky. Žádných jiných zaměstnanců. Nechtějí kývnout ani na to, že když se nemocnici nebude dařit, každý z výplaty oželí stejnou sumu. „Tři stovky pro sestru ale nejsou stejné jako tři stovky pro management. Muselo by se krátit procentuálně," míní Jitka Mandíková.

V zásobníku sester je 43 žádostí o přijetí

V táborské nemocnici pracuje 352 sester. Počet se odvíjí od odbornosti, nejvíce jich je na interních a chirurgických oborech. Jejich šéfovou je vrchní sestra Helena Plocková, která má v zásobníku 43 žádostí o přijetí. Takže v současné době nemocnici zdravotní sestry nechybí.

„Přitom obměny sester téměř žádné nejsou, pouze za dlouhodobé pracovní neschopnosti a mateřské a rodičovské dovolené. Nejčastěji požaduji registrovanou sestru," uvádí Helena Plocková k příjímání nových pracovnic.

Na mzdy má vliv právě registrace, aby ji sestra s maturitním vysvědčením po škole získala, musí absolvovat několikaleté období doplňkového studia, během něhož je nutné nastřádat 40 kreditů. Teprve potom může dosáhnout na mzdu překračující 18 tisíc korun. Sestry bez této registrace, opět kromě JIP a ARO, pracují za 17 tisíc. Bakalářky a absolventky vyšší odborné školy se již pohybují v rozmezí 20 500 až 22 tisíc korun.

Helena Plocková nastoupila do nemocnice v roce 1972. V 17 letech začínala jako ošetřovatelka. Postupně si dokončila maturitu, postgraduální studium, bakalářské studium a v roce 2007 získala magisterský titul. Jejím úkolem je řídit oddělení, zajistit personální obsazení, hlídat ekonomiku a zejména kontrolovat kvalitu péče o pacienty.

Cítí nespravedlnost: šetří se pouze na sestrách

Jedním z vyjednavačů za sestry a porodní asistentky je Jitka Mandíková. Je předsedkyní jejich odborové organizace a sama pracuje jako zdravotní sestra na oddělení interny.

Jitka Mandíková.

Co konkrétně je nyní vaším problémem?
Začnu od začátku. Vždy během ledna března se vede vyjednávání s ředitelstvím nemocnice, které má končit uzavřením kolektivní smlouvy. Ta obsahuje i mzdový předpis pro zaměstnance na stávající rok. Letos jsme se na něm zatím neshodli a smlouva tedy není uzavřená. Stará platila do konce března a nyní od dubna platí předpis, který jednostranně stanovilo ředitelství nemocnice.

Jak se to promítá do mezd?
Základní mzdy se u nikoho od loňského dubna nezměnily. Jde ale to, že úhradová vyhláška ještě do konce roku 2011 měla v sobě obsaženou částku peněz, která byla vyplácená na stabilizace sester a porodních asistentek. Šlo o pohyblivou součást platu a pro nás průměrně znamenala 1900 korun měsíčně. Letos ale už stabilizace nebyly přesně definované do platů sester. Sice do nemocnice od pojišťoven přijdou, ale s vedením se neshodujeme na formě vyplácení. Teď je nedostáváme, a každé sestřičce a porodní asistentce tak poklesla reálná mzda o deset procent a dostaly se na mzdu před rokem 2009, než začalo platit vyplácení stabilizací. A to se pochopitelně nikomu nelíbí.

Jak se to snažíte řešit?
Během kolektivního vyjednávání jsme se snažili dobrat k částce, kterou by nám pan ředitel byl ochotný vyplatit. Dobrali jsem se k 1500 korunám. Ředitel chce, aby byly vypláceny formou odměn, jenže sestry trvají, aby tuto částku dostaly do základní mzdy, aby s ní nešlo hýbat. Na to prý ale nemocnice peníze nemá.

Takže to mělo být něco za něco: vy budete souhlasit s krácením, a nemocnice vám za to dá peníze do mzdy.
Ano, ale pan ředitel souhlasí do základu jen se 750 korunami a druhou polovinu vyplácet jako pohyblivou část na základě hospodářského výsledku nemocnice. Ale nám jde také o to, že tohle se týká pouze jedné skupiny zaměstnanců. Tedy jen sester. Vedení to váže na to, že když v příštím roce budou pojišťovny vyplácet nižší úhrady za výkony, a nemocnice se dostane do ještě větší hospodářské krize, budou zase mít na co sáhnout. A to by postihlo opět jen jednu skupinu zaměstnanců. Lékařům totiž stabilizační složka zůstala, mají ji v základu a nikdo jim s ní nehýbe. Takže se ušetřilo jen na sestrách, podle nás jsou to od začátku roku už tři miliony.

Lékaři tedy o nic nepřicházejí?
Těm řekli, že jim nebudou proplácet přesčasy. Na to nepřistoupili, je to také vcelku nereálné, protože lékařů je málo. Pohrozili taky, že vypoví tak zvané smlouvy z dohod, neboli o práci navíc. Nakonec u nich žádné změny nenastanou.Ale celé navýšení mzdy, jak ho loni stanovil ministr, nemají.

Lékaři bojovali za své platy protestními kampaněmi. Uchýlí se i sestry k něčemu podobnému?
Z pozice sester jsou naprosto neproveditelné.

Zodpovědné poslání

Pomáhat druhým lidem je poslání. Toto přesvědčení podle všeho spojuje většinu studujících na Střední zdravotnické škole v Táboře. „Zhruba pětasedmdesát procent absolventů chce zůstat v oboru," říká ředitelka školy Jana Jandáčková.

Podle ní většina studentů na školu nastoupí s přesvědčením, že jejich budoucnost je ve zdravotnictví.

„Mnozí z nich si po maturitě zvyšují vzdělání v oboru a nechají se zaměstnat třeba na částečný úvazek. Za prací ale musejí často do větších měst, kde je více volných míst," podotýká ředitelka.

Absolventi střední zdravotnické školy získávají titul zdravotnického asistenta. Dříve odcházeli jako zdravotní nebo všeobecné sestry. Nezměnil se však příliš obsah výuky na střední škole. Jen přibylo škatulkování zaměstnanců ve zdravotnictví. Pozice všeobecné sestry nyní vyžaduje bakalářské studium. Chvíli trvalo, než společnost přejmenování vstřebala.

„V tu dobu jsme zaznamenali i nižší zájem o studium na naší škole," dodává Jana Jandáčková.

Nyní má škola v každém ročníku dvě třídy, absolventy nahradí zhruba ve stejném počtu nováčci. Nejtěžší pro ně bývá projít sítem prvního pololetí. „Než zanikly přijímací zkoušky na střední školy, žáci se více připravovali. Učení si teď odvykli, což je zpočátku znevýhodňuje," naznačuje ředitelka. Zlomek studentů zase odchází, protože přecenil své síly. Pro takovou skupinu měl být otevřený učební obor ošetřovatelky, pro malý počet zájemců se tak nestalo. Učební obory obecně strádají.

Život ze dvou stran

Druhý ročník střední zdravotnické školy právě končí Karolína Švecová. Ke studiu měla zásadní motivaci.

„Chci pracovat s lidmi a pomáhat jim," říká jednoznačně sedmnáctiletá studentka.

Její výpověď stvrzuje slova ředitelky Jany Jandáčkové. „První pololetí bylo hodně náročné. Chvíli trvalo, než jsem si zvykla na to, co po nás učitelé vyžadují," přiznává.

Až ve druhém ročníku si mohla trochu oddechnout. Někteří její spolužáci ale školní lavice opustili. „Tři lidi skončili a jeden propadl. Poslednímu se podařilo složit reparát a pokračuje s námi," upřesňuje Karolína.

Z třetího ročníku má mírné obavy. Po prázdninách bude chodit dva dny v týdnu do nemocnice na praxi. „Musíme zužitkovat to, co se učíme. Máme už částečně praktické znalosti z nemocnice, ale zatím je to jen příprava," uvažuje.

Péče o pacienty, z nichž jsou někteří nevyléčitelně nemocní, bývá psychicky náročná. Studenti poznávají život i z druhé strany, o které se ve společnosti málo mluví. „Asi právě tohle je to nejtěžší," zamýšlí se studentka.

Přesto ji nic neodradilo od záměru zůstat ve zdravotnictví. Za sebou má i větší zkušenost. Loni se účastnila mezinárodní soutěže v první pomoci, když společně se svým týmem vyhrála školní kolo. „Byl do docela stres. Nervy hodně pracovaly," vzpomíná.

Schopnost poskytnout první pomoc považuje za důležitou pro všechny. „Školy by se na ni měly více zaměřit. Jaká je pravděpodobnost, že v blízkosti zraněného bude zrovna člověk, který to umí?" uzavírá studentka.

Autor: Alena Šatrová, Martin Donát

16.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Betonáři, železobetonáři 14 000 Kč

Betonáři, železobetonáři a příbuzní pracovníci Betonář - železobetonář na stavební projekty. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Hledáme betonáře - železobetonáře na stavební projekty. Požadujeme: ochotu cestovat po celé ČR, samostatnost, spolehlivost a pečlivost , Nabízíme: stabilitu, solidnost, dobrou partu, širokou škálu zaměstnaneckých benefitů - 5 týdnů dovolené, příspěvky na lázeňské pobyty, zaměstnanecké akce, životní pojištění, penzijní připojištění a další. , vstřícný přístup a dobré pracovní podmínky, Kontakt: telefonicky - 8:-16:00, emailem, osobně - Chýnovská 714, 391 11 Planá nad Lužnicí.. Pracoviště: Hochtief cz a.s. divize čechy, Chýnovská, č.p. 714, 391 11 Planá nad Lužnicí. Informace: Kateřina Kopecká, +420 257 406 111,606 750 452.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 25 000 Kč

Provozní elektromechanici elektromechanik pro NC stroje. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo na dobu určitou - 1 ROK., Elektromechanik pro CN stroje. Znalost řídících systémů Fanuc, Siemens. Odborná způsobilost dle Vyhlášky 50/78 Sb.. Praxe v oboru., Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené navíc, možnost dalšího vzdělávání., Kontakt telfonicky 724 728 887, emailem: omartinu@mjs.cz. Pracoviště: Motor jikov strojírenská a.s.- soběslav, Zátkova, č.p. 495, 392 01 Soběslav. Informace: Olga Martinů, +420 724 728 887.

Zákaznický servis - Zákaznický servis Telemarketingový pracovník 15 000 Kč

Prodejci po telefonu Prodejce po telefonu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Hledáte práci na ranní směny?, Potřebujete vyzvedávat děti ve školách a školkách?, Chcete práci, která Vás bude bavit?, Dáváte přednost práci v kanceláři?, Pak hledáme právě Vás!, Jsme tým operátorů, kteří hledají novou kolegyni nového kolegu., Náplní práce je jednoduchý telemarketink., Ranní směny, volné víkendy. , Spousta benefitů:, - firemní soutěže ( o zájezd, telefon, tablet,..), - možnost individuální pracovní doby, - dovolená v létě i pro nové nástupy, - příjemné pracovní prostředí, - tým všech věkových kategorií, - zajímavé finanční ohodnocení, Vaše životopisy posílejte na e-mail: info@avacall.cz, Popř. se hlašte na tel. 601158251 Ilona Egydyová - personalistka. Pracoviště: Ava call spol. s r.o. - pracoviště tábor, Tomkova, č.p. 2099, 390 01 Tábor 1. Informace: Pavel Kozák, +420 603 919 009.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ergoterapeut 20 000 Kč

Ergoterapeuti bez specializace ergoterapeut/ka. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované vzdělání: Podmínkou je bakalářské vzdělání v oboru ergoterapeut, příp. úplné střední odborné s maturitou ve zdravotnickém oboru. , Stručná charakteristika místa: Poskytování individuální terapie dětem a mládeži se širokým spektrem postižení. Práce v týmu terapeutů a spolupráce s ostatními pracovníky. Zaškolení stávající ergoterapeutkou., Speciální požadavky - znalosti: Dobrý zdravotní stav a fyzická zdatnost, dobrý vztah k dětem s postižením, chuť pracovat v týmu a dále se vzdělávat. 40 dnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu. Moderně vybavené pracoviště., Nástup od 1. 9. 2018, zástup za rodičovskou dovolenou na cca 2 roky. Příjem životopisů průběžně.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola a poskytovatel sociálních služeb, kaňka o.p.s., Helsinská, č.p. 2731, 390 05 Tábor 5. Informace: Lucie Zemanová, +420 381 212 872,607 278 092.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na co zajít v pátek do kina a kam za zábavou

Snowboardisté bojují o letenky na Nový Zéland - Sára Veselková.

Snowboardisté bojují o letenky na Nový Zéland - Sára Veselková

Deset nadějí, ale jen tři letenky na šampionát

Vimperk – Jihočeský kraj se pečlivou a systematickou prací odborných trenérů zařadil mezi líhně lyžařských talentů. Dvojnásob to platí o Šumavě.

Snowboardisté bojují o letenky na Nový Zéland - Jan Formánek

Vimperk - O svém vztahu ke snowboardcrossu Jan Formánek říká: „Už od začátku mě baví a naplňuje. Líbí se mi, jak na sobě pozoruji pokroky.“

Snowboardisté bojují o letenky na Nový Zéland - Matouš Koudelka

Vimperk - Má štěstí, že je mezi dvěma vybranými, kterým cestu na MS na Nový Zéland zaplatí svaz.

ZOO Tábor v sobotu opět ožije za tmy při noční prohlídce

Tábor - Noční prohlídky v zoologické zahradě v Táboře si mezi návštěvníky rychle získaly velkou popularitu. Proto ZOO Tábor připravila další možnost zjistit, co se v zoologické zahradě děje po setmění, a to již tuto sobotu 23. června.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT