Provoz na trati byl uzavřen přibližně do půl čtvrté odpoledne. Nehoda se stala necelých sto metrů od železničního přejezdu ve Smrkovicích.
Strojvedoucí, který byl po nehodě viditelně otřesen, se o neštěstí nechtěl bavit. Jeho kolega průvodčí pouze potvrdil, že strojvedoucí uviděl postavu na poslední chvíli sedět v kolejišti v zatáčce a vlak nemohl ubrzdit.
Necelé desítce cestujících byla zajištěna Českými drahami náhradní doprava do Písku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. Na místě zasahovala policie, hasiči a drážní inspekce. Z Písku byl cestujícím zajištěn náhradní odvoz během půl hodiny.
Jak potvrdila jedna z cestujících Marie Čabelková, lidé ve vlaku vůbec netušili, co se stalo.
„Je to hrozné, nikdy jsem nic podobného nezažila. Jedu za manželem do Příbrami do nemocnice, vůbec nevím, jak se tam teď dostanu,“ doplnila cestující.
Proč spáchala dívka sebevraždu právě na sv. Valentýna, není zatím známo, ale svědci spekulovali na místě o tom, že právě nešťastná láska by v tento den mohla být hlavním důvodem k sebevraždě. Policie případ prošetřuje. Podle neověřených informací pocházela dívka z nedalekých Semic.

(jj)