V sobotu 30. listopadu minulého roku okolo půl šesté večer na Pražském sídlišti spěchala na autobus.

Jak tehdy informoval tiskový mluvčí policie Miroslav Doubek, srazil v tomto čase Mercedes Benz chodce. „U zastávky Zimní stadion v ulici Václava Soumara došlo ke střetu osobního vozidla této značky projíždějícího od tenisových kurtů k ulici Kpt. Jaroše s chodkyní,“ řekl.

Scházel jediný krok

Podle Evy Novákové chyběl jediný krok a došlápla by na chodník. „Přecházela jsem přechod a už jsem viděla obrubník,“ vzpomněla si.

Řidičce nic nevyčítá, přišla ji navštívit i do nemocnice. „Ráda bych touto cestou našla tři své zachránce, kteří mi pomohli, šlo o kolemjdoucí ženu, řidiče městské dopravy a hasiče, bohužel se mi dosud nepodařilo je identifikovat,“ sdělila seniorka.

V ohrožení života

Zdravotní záchrannou službu měla zavolat žena, první pomoc poskytl řidič autobusu číslo 17 a hasič. „Chtěla bych těmto lidem osobně poděkovat, jsem jim vděčná za své zdraví, byl to totiž životohrožující úraz,“ shrnula Eva Nováková.

Do nemocnice ji doprovodili policisté a nezapomněli ani její osobní věci. „Měla jsem bundu s reflexními pruhy a ani to mi nepomohlo,“ dodala.

Náraz přišel z boku do nohy. „Ten den jsem vzala vnuka do divadla, protože měl svátek. Děkuji bohu, že jsem ho neměla s sebou,“ upozornila.

Celý traumatým

V Českých Budějovicích absolvovala šestihodinovou operaci. „Primář Martin Kloub s pětičlenným týmem odvedli precizní práci, měla jsem totiž tříštivou zlomeninu pánve,“ uvedla.

Ve zdravotních zařízení strávila týdny. „V táborské nemocnici jsem se cítila jako doma, říkali mi, že se o mě starají jako o vlastní. V podstatě to byla pravda, protože jsem tam třicet let pracovala jako sestřička na ortopedii,“ míní Eva Nováková.

Skvělá práce

Na rehabilitačním oddělení ji postavili na nohy. „Z ležáka mě dali perfektně dohromady, měla jsem úžasnou fyzio i ergoterapeutku,“ váží si práce zdravotníků. Nyní čeká na rehabilitační pobyt v lázních Kladruby.

Zachránci se mohou ozvat na email: redakce.taborsky@denik.cz

a Táborský deník jim zprostředkuje s Evou Novákovou spojení či setkání.