Vzhledem ke složitému procesu získávání potřebných zdrojů z fondů EU, se město obrátilo na specializovanou společnost. Žádost o čerpání prostředků z fondů EU zpracuje renomovaná společnost Technoexport.
„V období let 2007 – 2013 získá Česká republika 760 miliard korun z dotací EU, proto bychom je měli využít. Firma Technoexport vyhrála výběrové řízení díky kvalitě týmu a také byla nejlevnější,“ uvedl místostarosta Miroslav Vocílka (BEZPP) na úterním zasedání zastupitelstva k výběrovému řízení.
Opozice oponovala tvrzením, že výběrové řízení neproběhlo dle platných regulí a některé parametry smlouvy by měly být pozměněny. „Nelíbí se mi nevyváženost bodů a přílišná exkluzivita senior domu,“ namítal zastupitel Martin Doležal (BEZPP). Senior dům by tak fungoval jako samostatný subjekt a město by nemohlo do jeho chodu zasahovat, řídit podmínky spolupráce a podobně. Po vzájemné domluvě zastupitelů a starosty o možných změnách ve smlouvě byl bod přijat.
„Veřejnost sleduje problematiku výstavby senior domu ve městě velice aktivně. Skoro každý by si přál, aby i Sezimovo Ústí mělo svůj dům pro seniory. Je zde opravdu třeba, protože tu žije velká část starších lidí a do budoucna je senior dům takřka nutností,“ odpověděl Deníku Miroslav Š. ze Sezimova Ústí.
V počtu obyvatel nad šedesát let přesahuje totiž Sezimovo Ústí výrazně celostátní průměr (20%), tedy 31,8 procenta obyvatel je starších šedesáti let. Počet žádostí do domova již nyní činí 291.
Při získávání prostředků z fondů EU se samozřejmě počítá se spoluúčastí města, přičemž činí až dvacet procent.