Až ke spořitelně dovezli v úterý podvodníci důchodce, aby pro ně vybral peníze. Obrali ho o 180 tisíc.

Trojice oslovila muže před supermarketem Lidl. Jednalo se o asi šedesátiletého muže a dvě ženy ve věku 55 a 35 let bílé pleti. Ptali se ho, kudy do nemocnice. On jim cestu ochotně popsal a dodal, že jde tím směrem a klidně jim ji ukáže. Podvodník mu nabídl, že jej sveze svým vozem. Poté, co ho naložili, si cestou muž se dvěma spolujezdkyněmi vymyslel příběh o tom, že shánějí peníze na ošetření pro příbuzného, který leží v nemocnici se zraněním po těžké autonehodě. Prý peníze potřebují na platbu v hotovosti v nemocnici a na opravu havarovaného vozidla v servisu.

Dovezli ho až k výběru ve spořitelně. Nakonec z něj vylákali 180 000 korun. „Za půjčku mu muž nechal v zástavě taštičku, v níž údajně měly být dolary, a tvrdil, že odpoledne peníze vrátí,“ říká policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Podvodník byl silné, 170 cm vysoké postavy, ve věku 60 let, s tmavými vlasy ostříhanými nakrátko a pleší. Měl tmavý oblek a černé polobotky. V autě seděla žena kolem 55 let silnější postavy s rovnými delšími prošedivělými vlasy s blond odstínem. Na sobě měla světlé šaty či halenku a sukni. Za volantem byla žena ve věku asi 35 let.

Svědci se mohou obrátit na tísňovou linku 158.