„Někdo by se nad tím měl zamyslet. Se semaforem nemám problém jenom já, slyším to ze všech stran, a kdo to tu nezná, může si přivodit velký problém,“ namítal řidič Jaroslav Barbořík z Tábora. Je pouze jedním z mnoha nespokojených motoristů, kteří si nešvaru všimli.
„Semafor by bylo dobré úplně přemístit, například před most. Ale to je práce někoho jiného,“ navrhoval.
O „schované“ světelné signalizaci ví jak policie, tak vedení města, ale řešení není momentálně tak jednoduché.

Až po stavbě

„Veškeré změny se řeší v souvislosti se stavbou koridoru, takže budeme muset počkat až na příští rok, kdy bude stavba ukončena. Technické důvody nyní nedovolují semafor snížit nebo posunout o kus dále. Zatím se jako nejpravděpodobnější řešení jeví předsunutí signalizace před oba mosty. Na křižovatce s ulicí Údolní by musely být provedeny menší změny,“ představil možnou variantu řešení šéf táborské dopravky Jan Rychtecký.
„My jsme změny navrhovali naposledy před měsícem, ten semafor není vážně vidět a já námitky řidičů chápu,“ uznal a slíbil, že policie vyřešení problému nenechá v zapomenutí. Odbor dopravy táborské radnice změnu křižovatky připouští, zatím ale nezná přesnou podobu. „V příštím roce bude signalizace umístěna na nejvhodnější místo, aby byla co nejlépe vidět, ale zatím nevíme nic konkrétního. Semafor je majetkem technických služeb,“ odpověděl vedoucí dopravy městského úřadu v Táboře Erazim Troch.

Horký brambor

Překvapený Josef Koudelka z Technických služeb Tábor, který má na starosti světelnou signalizaci, vrátil úder.
„Semafor je sice naším majetkem, ale nemáme samozřejmě takové kompetence, abychom věděli kam ho přemístit. Všechno děláme na podnět někoho. Tohle je zase přehazování horkého bramboru, ale někdo by měl na radnici pořádně zatlačit. Je potřeba věc řešit, to se ale mělo již před stavbou. Nutná je studie dopravního inženýra, která nyní chybí,“ píchl do vosího hnízda Koudelka.