„Sárinka začala s gymnastikou v necelých čtyřech letech a už v šesti letech získala ve vyšší kategorii první medaili na gymnastických závodech, kam se sjíždí děti z celé České republiky,“ přiblížila maminka gymnastky Jaroslava Vaňásková. „A v letošní sezóně se umisťovala jak v krajských, tak mimokrajských závodech na prvním místě. Předvádí opravdu vynikající výkony, díky nimž se stala krajskou přebornicí.“

close Sarah Weis, mladá talentovaná gymnastka z Českého Krumlova, se stala krajskou přebornicí a následně i 1. vicemistryní republiky ve sportovní gymnastice v nejmladší kategorii žen. info Zdroj: Se svolením rodiny zoom_in Sarah Weis, mladá talentovaná gymnastka z Českého Krumlova, se stala krajskou přebornicí a následně i 1. vicemistryní republiky ve sportovní gymnastice v nejmladší kategorii žen.

16. června dokonce vybojovala titul 1. vicemistryně republiky na Mistrovství České republiky ve sportovní gymnastice žen v kategorii VS1A, čímž se zapsala do historie sportovní gymnastiky.

„Její úspěch není náhoda, stojí za ním opravdu tvrdá práce a odhodlání,“ popisuje maminka sportovkyně. „Sára trénuje čtyřikrát týdně tři hodiny pod vedením své trenérky Karolíny Imbrové z českobudějovického klubu Merkur.“

Na mistrovství republiky se Sárinka předvedla vynikajícími sestavami na kladině, bradlech, prostných a na přeskoku. Její výkony okouzlily nejen diváky, ale i porotu, která ocenila její preciznost a odhodlání. „Druhé místo v celorepublikovém měřítku je pro Sárinku velkým úspěchem a motivací do budoucna,“ dodává maminka s tím, že její dcera je příkladem toho, že tvrdá práce a vytrvalost přinášejí úspěch.

Její nadšení pro gymnastiku budiž inspirací pro všechny mladé sportovce nejenom z Českokrumlovska. Přejeme jí mnoho dalších úspěchů a radosti z tohoto krásného sportu.