Za voliči seniory se vypravil v táborském G-centru úderem půl třetí odpoledne ryze ženský tým. Skládal se ze tří žen volební komise a dvou pracovnic samotného G-centra.

S úsměvem odvolila i dlouholetá sokolka, skautka a turistka devětaosmdesátiletá Ludmila Mrzenová. Svého kandidáta zná dokonce osobně. Byl si za ní popovídat. Podle čeho se rozhodovala? „Podle svého instinktu. To člověk musí cítit. A ta strana měla jasný a stručný program. Žádné dlouhé a nepřehledné psaní na několik papírů,“ komentovala své rozhodnutí žena, které se nelíbí, že z vyhlášeného vojenského Tábora odešla armáda a tím mnoho lidí přišlo o práci. Žena která pamatuje první republiku, příchod nacistů a dobu temna, jak nazvala vládu jedné strany.

S volbou neotálela ani Věra Engelsmannová. Byla rozhodnuta předem. Svou stranu dobře zná. Hlas jí dala i před čtyřmi lety. „Spousta lidí si stále na něco stěžuje. Češi jsou všeobecně s něčím nespokojení. Ale měli by vědět, že se na rozdíl od jiných lidí ve světě, tady máme opravdu dobře,“ zhodnotila důchodkyně, která poznala svět.

S volbou neotálel ani Zdeněk Veselý. S volebním týmem zavtipkoval a galantně nabídnul přítomným ženám bonbony aby jim tak osladil putování s přenosnou urnou po pokojích v několika patrech G-centra.

Na správnost voleb dohlížela za komisi Jana Mrázková, Michaela Vargová a zapisovatelka Lenka Koubková. Ta si každého voliče musela najít a odškrtnout v mnohastránkovém seznamu celého volebního okrsku, který obsahoval 806 jmen. Druhý seznam, na němž byli uvedeni jen mimo táborští obyvatelé, s možností volby pouze do senátu obsahoval jmen 21.

Obyvatele G-centra již týden před volbami o všem dopodrobna během týdne několikrát informovala sociální pracovnice Jitka Říhová a vedoucí sociálních služeb Alena Kubíková. Svůj hlas vhodilo do urny celkem 76 lidí, z nichž má trvalý pobyt 56. Původně se jich přihlásilo o několik více, ale nakonec si to rozmysleli a nevolili.Celý proces voleb byl kompletně ukončen v pátek přesně v 17.10 hodin. „Vše šlo hladce,“ zhodnotila kladně po ukončení bezproblémový průběh Říhová.