Doufali jste, že se po dobu bagrování Jordánu budete jezdit koupat na Košín? Chyba lávky. Ten totiž zůstane také na suchu.
Zklamaní nebudou jen lidé, kteří se od Jordánu chtěli přestěhovat do Košína. Náladu tato skutečnost už nyní vzalaŽanetě Rolínkové, která léto tráví právě u tohoto rybníka.
„To je škoda, Košín je jeden z nejhezčích rybníků a vždy vydrží nejdéle bez sinic,“ oceňuje zdejší koupání.

Košín však není jediný, který se na dva roky odmlčí. Stejně tak bude bez vody Malý Jordán. Potvrdil to vedoucí odboru životního prostředí Jan Fišer. „Oba budou sloužit jako retenční nádrže pro zadržení až milionu kubíků dešťové vody. Aby voda nezatápělaJordán, kde se bude pracovat.“
To je také důvod, proč rybářství Esox připravilo výlov Košína nezvykle na volný den - sobotu 15. října.Ponese se zároveň vduchu loučení. „Zatím se bavíme o tom, že Košín zůstane zcela vypuštěný. Určité množství vody v něm ale možná zůstane pro potřeby rybářství v případě sucha. Koupání ale zcela jistě možné nebude,“ potvrdil i majitel rybářství Oldřich Pecha.

Pro případné ztráty či škody existuje mezi rybářstvím a dodavatelem obnovy Jordánu dohoda o jejich kompenzaci.
„A jestli Košínu odpočinek prospěje? Spíš ne. Je pravda, že lze udělat opravy, ale rybník také může zarůstat vegetací, což následně způsobuje škody,“ připouští Pecha.

Alena Šatrová a David Peltán