Okamžitou finanční podporu ve výši až 150 tisíc korun na rychlé a jednoduché zateplení domů nabízí seniorům a domácnostem s nižšími příjmy program Nová zelená úsporám Light. Administrace je velmi jednoduchá a peníze získá žadatel i předem. Páteřní poradenskou síť pro získání dotací na jihu Čech zajišťuje stávajících 16 jihočeských Místních akčních skupin (MAS). Na Táborsku se jedná především o MAS Krajina srdce.

Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění. Na rozdíl od původního programu Nová zelená úsporám žadatelé nepotřebují žádné vstupní investice, peníze mohou dostat před zahájením prací zálohově a celková výše dotace může dosáhnout až 100 procent výdajů.

Vrby u Jordánu půjdou k zemi. Oprava lávky vyjde na 91 milionů.
Vrby u Jordánu půjdou k zemi. Oprava lávky vyjde na 91 milionů

„Peníze domácnostem vyplatíme předem, do realizace se mohou pustit samy, nebo si najít odborníky. Administrace je jednoduchá, bez nutnosti předkládat projektovou dokumentaci a energetické posouzení budov. Naším cílem je podpořit rychlé zateplení co nejvíce rodinných a trvale obývaných rekreačních domů, aby se finanční úspora zranitelných domácností projevila již v této topné sezóně,“ konstatoval ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.

„Poté, co jsme pomohli v podávání žádostí o kotlíkovou dotaci, jsme připraveni pomoci vám také v tomto programu,“ uvedla předsedkyně MAS Krajina srdce Monika Smetanová.

Bouračku na parkovišti v Soběslavi odnesl i sloup, škoda je 190 tisíc.
VIDEO: Leden na Táborsku ve videu. Zaujaly vás nehody, volby i demonstrace

Žádat mohou vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, ve kterém jsou trvale hlášeni déle než od 12. září 2022. Totéž platí o rekreačních objektech, pokud v nich mají hlášený trvalý pobyt. Podmínkou je to, že žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. zářím a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Potřebujete pomoct s přípravou na podání žádosti nebo si nejste jistí? Obraťte se emailem na info@maskrajinasrdce.cz nebo telefonicky na některou z kontaktních osob:
Jitka Mísařová, tel. 775 317 001
Petra Čechtická, tel. 775 317 027
Katarína Šmídová, tel. 775 317 666
Monika Smetanová, tel. 775 317 757