Lidé se ale odchytu ryb s doprovodným programem v regionu nedočkají. Sedmnáctihektarový Košín, na kterém se každoročně konal výlov s „veškerou parádou", je kvůli odbahňování Jordánu vypuštěný. Slouží jako retenční nádrž. „Předpokládáme ale, že příští rok bychom měli na košínské výlovy navázat," míní Oldřich Pecha ze štičí líhně.

I přesto jsou v plánu výlovy, při kterých si lidé mohou pořídit kapra na vánoční stůl. Kilogram přijde zhruba na šedesát korun. Kvalitu ryb zaručují prodejci standardní, ale předpokládají, že nebude moc velkých kousků. Souvisí to s dlouhým jarem a brzkým nástupem vysokých teplot. Ryb ale bude dostatek.

Pokud si ale nechcete nechat ujít slavnostní výlov s živou hudbou a rybími specialitami, který je v gesci Štičí líhně Esox, zavítat musíte na Sedlčansko.

K Dublovicím se 27. a 28. října sjedou rybáři k padesátihektarovému rybníku Musík, který je jedním z posledních větších vodních děl Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan.

Největší atrakcí budou bílí sumci z Košína, které museli rybáři před dvěma lety do Musíku dočasně přestěhovat. Albíni měří okolo dvou metrů a váží zhruba padesát kilogramů. Po vylovení poputují zpět do rybníka a příští rok do rodného Košína