Staré i Nové město je plné cukráren a cukrářských provozů. Zeptali jsme se přímo lidí, kam chodí nejraději mlsat chladivou dobrotu. Jana Petříková uvedla, že od nepaměti miluje smetanovou zmrzlinu s čokoládovou polevou v cukrárně Sandra. „Chodím na tuhle točenou pochoutku už od dětství, za mě je prostě nejlepší,“ pochvaluje si.

Frčí už dvacet let

Jak doplňuje vedoucí provozu cukrárny Sandra Renáta Dubová, točenou smetanovou zmrzlinu zde cukráři připravují už více než dvacet let, každý den mají také osm druhů kopečkové. „Z kopečkých zmrzlin je mezi dětmi na prvním místě azurové nebe a čokoláda, dospělí mají nejradši vanilku a slaný karamel,“ vysvětluje.

Smetanová zmrzlina máčená v tmavé cukrářské polevě patří mezi klasiku. „Točená smetanová je ve stálé nabídce už léta. Vaříme si ji sami společně s vanilkovou i ovocnou. Tyto příchutě v létě nesmí chybět v denní nabídce, klasika se prodává nejvíc,“ dodává Dubová s tím, že se kromě základu snaží nabízet i nové příchutě.

Fronty nevadí

Oblíbeným a vyhlášeným podnikem je také Moccacafé na Pražské třídě zmrzlináře Jiřího Hochmana. Tomu zmrzlina učarovala už v mládí a nechal se inspirovat v Itálii a Rakousku, za své umění sbírá také řadu ocenění. Baví ho zkoušet a vytvářet nové příchutě, miluje ovocné sorbety a na jejich výrobu používá domácí suroviny. V nabídce je denně na čtrnáct druhů a stojí se tu dlouhé fronty.

Sokolská plovárna v Táboře.
Koupaliště na Táborsku lákají návštěvníky na vstup zdarma i kulturní vyžití

„Chodíme sem rádi a často, děti milují dračí ovoce, já si ráda dám limetku, jahodu, nebo slaný karamel,“ vysvětluje třiatřicetiletá Petra. Na skvělou zmrzlinu si ráda počká a vezme si třeba i domů v boxu.

Za skvělou zmrzkou sem jezdí třeba i umělec a hudebník Milan Cais z kapely Tata Bojs. „Tábor mám rád. S dětmi sem jezdíme rádi do Moccacafé na zmrzlinu, protože tu milují,“ prozradil Deníku loni během vernisáže svých soch v Divadle Oskara Nedbala.

Rolovaný zázrak

Dalším zajímavým a moderním podnikem je Rolovaná zmrzlina D. S., která nově sídlí na Husově náměstí. Netradiční thajskou pochoutku zde připravuje Samatha Susková, a nabízí široké množství variací. „Základ na zmrzlinu může být smetanový nebo jogurtový, ovoce jako jahody, broskve, limety, kiwi, banán, mango, borůvky, pomeranče, maliny. Kombinace se sušenkami, čokoládou, bonbony, kokosem a dalšími ingrediencemi jako třeba i chilli. Finální rolovaný zázrak lze doplnit ještě různými posypy, jako jsou sladkosti, sušenky, lentilky a různé topiky,“ zmiňuje.

Zmrzlinu si navíc lze vychutnat nejen klasicky v kelímku, ale na sladkých tacos, palačinkách, vaflích, nebo ve výborné ledové kávě. „Nabízíme i ledovou tříšť z pravého ovoce,“ dodává usměvavá brunetka.

Místa na Táborsku, kde zaplatíte jen hotově.
I na Táborsku se najdou místa, kde nelze platit kartou. Lidem to ale nevadí

Mezi další oblíbené podniky patří například Café Campanila na třídě 9. května, cukrárna Zlaté slunce na Žižkově náměstí, Cross Cafe na Křižíkově náměstí, každý den točenou zmrzlinu dvou druhů nabízí třeba i Costa Coffee u autobusového nádraží, fronty lidé stojí také na rohu Pražské a Žižkova náměstí u provozu Restaurantu & Café bar 13.