Než si objednáte hlavní menu, vždycky se hodí ochutnávka. Na to vsadili i v Rolničce a přichystali na pátek 2. října pro své příznivce festival, který má být zároveň pozvánkou na další akce, které chystá.
„Více než o konkrétní věci, půjde o to představit náš styl, nebo spíš v jakém duchu se naše programy do budoucna ponesou,“ objasnila záměr festivalu asistentka rolničkovské čajovny Petra Bradová.

V 16 hodin vše odstartuje. Rolničkafest zároveň pokřtí novou místnost, která vznikla za stotisícové podpory z grantu společnosti T- mobile.
Z počátku je program směrován spíš na děti. Listování neboli scénické čtení knížky Tobiase Lolnesse Timothée de Fombella v podání Pavla Oubrama a Věry Holé i Mechanický cirkus Dáši Urbánkové ale jistě potěší i dospělé.
„Konkrétně Dáša Urbánková je naše stálice a ochutnáme ji určitě ještě několikrát do roka. Rádi bychom se do budoucna vraceli i k Listování,“ ubezpečila Petra Bradová.

Na tato vystoupení naváže plynule dílna pro děti. To proto, aby si rodiče mohli nerušeně vychutnat koncert sólového kytaristy a zpěváka slovinského původu Paula Batto Jr., jehož koncert se ponese na vlnách jazzu, swingu a blues.
Jazzmana vystřídá neofolková formace Mikoláše a Štěpána Růžičky. „To bude podle mého názoru nejzajímavější bod programu. Účinkovat s nimi bude i violoncellistka Tereza Kubalová a syn písničkáře Jana Buriana, Jiří,“ láká Petra.
Zatímco většina akcí v čajovně je spíš komorního rázu, Rolničkafest chce přilákat širší veřejnost. Nová společenská místnost bude rozhodně prostorem na podobné programy jako stvořená.