Pětiletý Honzík Rokos, který v prosinci zemřel trýznivou smrtí, konečně našel místo spočinutí. Jeho otec Roman Rokos s přítelkyní Jitkou ho o víkendu pohřbili. Ze smrti dítěte je obžalována jeho matka Antonie Stašková a její přítel Pavel Grepl.
Na klidném místě hřbitova v Táboře uložili urnu s Honzíkovými ostatky do skříňky zdejšího kolumbária. Společně s ní mu dali do skříňky andělíčka, oblíbeného plyšového medvídka a bílou květinu. Pak zapálili svíčku a s bolestí v srdci poslali pozdrav do míst, ze kterých není návratu.
„Jsem rád, že se mi už podařilo Honzíka uložit. Je to provizorní, zato ale důstojný hrobeček, protože počítáme s tím, že do dvou let se z republiky odstěhujeme a urnu vezmeme s sebou,“ svěřil se Roman Rokos, pro něhož ani nyní nekončí cesta za spravedlivým posouzením pátrání po Honzíkovi. Chce žalovat stát, že pochybil. „Tohle páni policisté, úředníci, soudci a politici chtěli? Není nic horšího než pohřbívat vlastní dítě. Ať se nad sebou zamyslí všichni, kteří mohli udělat při pátrání víc, ale neudělali. Nikdo si neumí představit, co prožíváme,“ dodal s tím, že za Honzíkem se bude vracet, jak to jen půjde. „To je vzkaz všem pomlouvačům, kteří o nás šíří řeči, že jsme chtěli nechat urnu v krematoriu a že jsme se na pohřeb vykašlali. Nechápu, z těch lidí je mi špatně.“